T‑Mobile wprowadził usługę inteligentnego zarządzania samochodami dla przedsiębiorców

T‑Mobile wprowadził usługę inteligentnego zarządzania samochodami dla przedsiębiorców. Klienci biznesowi T‑Mobile mogą skorzystać z nowej propozycji operatora wspierającej prowadzenie firmy. Dzięki Smart Car Biznes samochód sam poinformuje użytkownika o stłuczce, holowaniu czy samoistnie wykrytej usterce, a funkcjonalna aplikacja pozwoli zgromadzić wszystkie przydatne dane w jednym miejscu, także w przypadku wielu pojazdów. Rozwiązanie zamienia samochód w prawdziwie inteligentny pojazd, który dostarczy szeregu przydatnych informacji dotyczących jego eksploatacji, położenia i bezpieczeństwa, a dodatkowo oferuje dostęp do wi-fi dla kierowcy i pasażerów. W ten sposób Smart Car Biznes może stać się użytecznym narzędziem dla każdej osoby, która podróżuje, ułatwiającym analizę i planowanie wydatków ponoszonych w związku z pokonywaniem tras oraz uniknięcie przykrych niespodzianek, takich jak np. rozładowany akumulator. Co istotne, technologia obsługiwana jest przez intuicyjną i wygodną aplikację, która pozwala na gromadzenie danych nawet z 24 pojazdów, umożliwiając w ten sposób małym i średnim firmom szybkie i skuteczne zarządzanie całą flotą. Czym dokładnie jest Smart Car Biznes i w jaki sposób wspomoże działalność przedsiębiorców ?
Pełna kontrola nad realizacją zadań
Rozwiązanie składa się z dwóch elementów – urządzenia, które w samochodzie osobowym i dostawczym podepniemy do znajdującego się w każdym modelu wyprodukowanym po 2001 roku portu OBD-II, oraz aplikacji T‑Mobile Tracker, otrzymującej wszystkie informacje wysyłane przez sprzęt. Cała usługa obejmuje cztery podstawowe obszary: dane techniczne, informację o położeniu samochodu, jego bezpieczeństwo i dostęp do sieci. Dzięki powiadomieniu o aktualnej lokalizacji pojazdu przedsiębiorcy bez problemu zorientują się np., jak daleko dostawca znajduje się od sklepu, do którego wiezie towar, czy po prostu odnajdą samochód na dużym parkingu. Równie przydatna funkcją jest m.in. historia przejazdów z możliwością eksportu do pliku, pozwalająca zweryfikować, czy pracownik pojawił się o czasie u klienta, a także przeanalizować dotychczasowe podróże. Co więcej, rozwiązanie umożliwia ustawienie powiadomień dotyczących przekroczenia prędkości przez kierowcę, opuszczenia przez niego wyznaczonej strefy, stłuczki czy niskiego poziomu energii w akumulatorze. Posiadając dane techniczne i lokalizacyjne na dostępnym zawsze pod ręką smartfonie, łatwiej będzie uniknąć opóźniających realizację zadań niespodzianek. Sporym ułatwieniem w wykonywaniu obowiązków służbowych będzie ponadto funkcja hotspotu wi-fi. Umożliwi ona bezproblemowe zdzwonienie się przez komunikator z zagranicznym kontrahentem czy szybkie przesłanie dokumentacji. Do dyspozycji użytkownik otrzymuje co miesiąc 20 GB danych, oraz pakiet 1 GB w obrębie Unii Europejskiej. Natomiast przedsiębiorcy posiadający odpowiedni abonament MagentaBIZNES mogą korzystać ze współdzielonego internetu bez limitu pakietu danych. Aby połączyć się z siecią, wystarczy wpisać hasło, usługę udostępnimy zatem w razie potrzeby także pasażerom.
Rozwiązanie o wielu zastosowaniach
Liczne funkcjonalności dają możliwość wykorzystania technologii na wiele sposobów, rozwiązanie sprawdzi się więc zarówno w przypadku małych i średnich firm, jak i osób, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Co więcej, może okazać się przydatne w rozmaitych branżach i biznesach – od sieci kwiaciarni, poprzez catering dietetyczny, aż po firmę remontową. Dodatkowym atutem produktu jest jego przystępna cena. Przedsiębiorcy kupią urządzenie za 19 zł z VAT na start, natomiast ich opłata miesięczna wyniesie 35 zł netto. Umowa zawierana jest na 24 miesiące i jest dostępna zarówno dla klientów T‑Mobile, jak i osób zainteresowanych korzystaniem wyłącznie z tej usługi operatora. W przypadku posiadaczy oferty MagentaBIZNES produkt prezentuje się jeszcze korzystniej – miesięczna opłata dla tej grupy to koszt 30 zł netto.
Informacje nt. oferty Smart Car Biznes dostępne są pod adresem:
www.t-mobile.pl/pl/oferta_specjalna/dla-firm/smart-car/
Podane wyżej ceny uwzględniają zniżkę za e-fakturę i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych

źródło: T-Mobile