Orange i Samsung: Co wniesie technologia 5G do codziennego życia ?

Dziś, zapraszamy do kolejnego materiału, poświęconego wdrożeniu technologii 5G, opublikowanego przez Orange na blogu. Przy okazji raz jeszcze przypominamy, że kolejna technologia w tej samej lokalizacji, to jedno. Inną zaś sprawą jest, o czym operatorzy od lat zapominają – że technologia, to tylko technologia, bo jeśli nie wynika z jej obecności efektywność i płynność świadczonej usługi, to gonienie za samą technologią jest czynnością nawet marketingowo martwą i poniekąd dobijającą samą nowinkę oraz operatora wizerunkowo. Kolejna kwestia, to brak efektywnego, stabilnego sygnału sieci i to nawet w paśmie podstawowym na ogromnych obszarach, choćby Polski południowo-zachodniej, południowej oraz południowo-wschodniej i północno-wschodniej, w górach, czy wzdłuż szlaków kolejowych oraz ucieczka operatorów od tematu, do czego wracamy w naszych materiałach bardzo często, zapoznając naszych Czytelników z zapisanymi przez terminal logami poziomów sygnału na przemierzanych przez nas trasach. Będąc w “szumnym” temacie 5G kolejny raz przypominamy, że w ten sposób nie buduje się w dłuższym czasie ani wizerunku, ani strategii ani wizji produktu
Przy okazji dodajmy, że dziś oba podmioty Networks! inwestycji praktycznie zaniechały, bo T-Mobile do końca nie wie, co ma jeszcze zrobić w Polsce, żeby przetrwać, ceny akcji Orange spadają, bo Spółka zapomina, że czasy marketingu minęły i warto jednak zabrać się za coś kreatywnego, w Plusie tzw. “modernizacja sieci” jest realizowana metodami, jak prezentują wypowiedzi na portalu plusforum.pl, zaś Play jest “królem” bylejakości, począwszy od jakości stacji, które buduje, przez jakość świadczonych usług, dalej przez jakość obsługi klienta, wdrażanych rozwiązań, a skończywszy na braku szacunku do klientów, wyrażającym się choćby uciekaniem od decyzyjnej odpowiedzialności przy siłowym wylogowywaniu terminalu z sieci Plus swego czasu, uciekaniem od rzetelnego zbadania sprawy problemów z siecią na ścianie wschodniej, ignorującym politykę informacyjną choćby w przypadku wprowadzenia kontrowersyjnej do dziś usługi pod nazwą “Notka SMS”, czy w przypadku obniżenia parametrów jakościowych w transmisji danych w roamingu krajowym, czy zablokowania Orange jako partnera roamingowego dla większości kart SIM. Do tego dochodzą zaniedbania w zakresie odpowiedzialności za bezpieczeństwo systemów i świadczonych usług, skutkujących tym, że w fakturach pojawiają się usługi, których klient nie zrealizował, czy dopuszczających oszustwa na niekorzyść klientów przy doładowaniach i pierwotne udawanie, że tak naprawdę “nic się nie stało”
Reasumując, mówiąc i o 5G i o nowoczesności – nie sposób nie brać pod uwagę kwestii, jak niżej. Same podmioty Networks!, w tym zarządy cytowanych Spółek zachęcamy do przypomnienia sobie o trzech, zaplanowanych do wybudowania stacji w Jeleniej Górze, o których otrzymywaliśmy informacje jeszcze w ubiegłym roku, a których budowa nawet nie została rozpoczęta, choć wydajnie zmieniłaby układ sił co do jakości świadczonych przez operatorów usług i dostępności sygnału sieci. Wspomniane, planowane lokalizacje stacji w Jeleniej Górze, to:
1. Jelenia Góra, Pl. Ratuszowy 58
2. Jelenia Góra, ul. 1-go Maja 73
3. Jelenia Góra, ul. Cieplicka
4. Jelenia Góra, ul. Krośnieńska ( sąsiedztwo dużego, prestiżowego osiedla “Słoneczna Dolina”, znajdującego się już w administracyjnych granicach turystycznego Staniszowa )
Oczywiście, deklaracje sięgały dalej i mówiły choćby o wydajnym polepszeniu sytuacji radiowej w Kotlinie Kłodzkiej i nie tylko

Materiał Orange, o którym mowa na wstępie – tutaj

źródło: informacja własna / blog.orange.pl