ZTE na Mobile World Congress 2016

ZTE na Mobile World Congress 2016. Podczas tegorocznego Mobile World Congress w Barcelonie ZTE, producent i dostawca nowoczesnych urządzeń oraz innowacyjnych technologii telekomunikacyjnych, zaprezentuje swoje najnowsze, pionierskie rozwiązania i produkty.
Nowe rozwiązania Pre5G oraz 5G
Podczas największych targów telekomunikacyjnych w Europie, ZTE zaprezentuje szereg rozwiązań związanych z rozwojem technologii 5G. Stanowią one odpowiedź na rosnące zainteresowanie powszechnym dostępem oraz elastycznoscią mobilnych sieci transmisji danych. ZTE, jako aktywny gracz na tym polu, skupia się przede wszystkim na określeniu standardu dla technologii 5G oraz wspieraniu operatorów w integracji technologii 5G z już działającymi sieciami. Takie podejście może rozwiązać problem przepełnienia sieci, którego można się spodziewać w ciągu najbliższych od trzech do pięciu lat. W Barcelonie ZTE zaprezentuje model stacji bazowej wykorzystującej technologię Pre5G (Massive MIMO – multiple-input and multiple-output), który z sukcesem przeszedł testy w wielu sieciach mobilnych, a już wkrótce zostanie udostępniony operatorom na zasadach komercyjnych. Ponadto, podczas MWC ZTE przedstawi szereg innych kluczowych rozwiązań opartych o technologię Pre5G i 5G.
Smartfony i urządzenia mobilne
Tematem wiodącym dla tegorocznej edycji Kongresu jest łączenie siły wyobraźni z mocą technologii tak, by nasze „smart” życie było jeszcze bardziej ekscytujące. ZTE udowodni, że jest to możliwe. Podczas konferencji prasowej w niedzielę 21 lutego przedstawi innowacyjne produkty, które znajdą się w globalnej ofercie w bieżącym roku. Ponadto, na targach w Barcelonie będzie można zobaczyć m.in. najnowszą serię flagowych smartfonów AXON oraz sprawdzić jak działa asystent głosowy MYHome przeznaczony dla inteligentnych domów. W strefie ZTE na MWC znajdą się również demonstracyjne wersje pionierskich technologii, które sprawią, że nasze życie w nieodległej przyszłości stanie się jeszcze bardziej „smart”.
Nowoczesne rozwiązania w erze video
Żyjemy w czasach, w których ogromną popularność zyskuje sieciowy streaming video. Rozszerzona rzeczywistość oraz technologia 3D w połączeniu z obrazem w jakości 4K lub nawet 8K sprawia, że zarówno sposób konsumpcji treści jak również komunikacji interpersonalnej staje się coraz bardziej intensywny. Zgodnie z najnowszymi szacunkami w 2020 r. aż 95% ruchu w sieci będą generowały właśnie materiały video. Dostrzegając ten trend oraz odpowiadając na przyszłe potrzeby użytkowników, ZTE zaprezentuje w trakcie MWC swój ultranowoczesny dekoder STB, który wykorzystuje  technologie 4K IPTV+OTT (over the top) i działa w oparciu o system Android. Dopełnieniem obecności ZTE na Kongresie będzie publikacja autorskiego, kompleksowego raportu analizującego kluczowe trendy w zakresie rozwoju usług video. Dokument ten poddaje również analizie najważniejsze wyzwania stojące przed operatorami oraz wskazuje propozycje ich rozwiązań. Produkty i innowacyjne technologie ZTE będzie można zobaczyć w strefie 3F30 zlokalizowanej w Hallu 3 Mobile World Congress w dniach 22-25 lutego br.

( źródło: ZTE )