W Orange prepaid zarejestrujesz SMSem

Rejestracja numeru prepaid Orange i Nju mobile także przez SMS. Jestem przekonany, że to wiadomość, na którą wielu z Was czekało. Nie ma konieczności by iść osobiście do punktu rejestracji kart prepaid. Zamiast spaceru wystarczy parę SMS-ów. Jak to działa i kto może skorzystać? Zdalną rejestrację numeru na kartę przez SMS można zrobić na dane klienta, który posiada umowę w Orange i Nju mobile lub ten ma już prepaid zarejestrowany bezpośrednio w punkcie rejestracji np. salonie, kiosku itp. W tym wypadku proces nie wymaga wizyty i weryfikacji dokumentów, ponieważ korzystamy z zweryfikowanych już wcześniej danych. Rejestracja przez SMS jest bardzo prosta i może być zainicjowana przez obydwie strony. Oto szczegóły:
Opcja 1. Rejestracja rozpoczęta przez użytkownika, który ma niezarejestrowany numer na kartę
– Klient posiadający niezarejestrowany numer na kartę wysyła bezpłatny SMS pod 80280, wpisując w treści numer telefonu, na którego dane chciałby się zarejestrować. Może wskazać numer z umową na abonament, mix, Zetafon, Minutofon lub inny zarejestrowany już numer na kartę (pod warunkiem, że został on zarejestrowany bezpośrednio w punkcie rejestracji).
– Wskazany numer otrzymuje SMS z zapytaniem, czy zgadza się na użyczenie danych rejestracyjnych. Wystarczy, że odpowie bezpłatnie TAK.
– Oba numery otrzymają potwierdzenie skutecznej rejestracji SMS-em.
Opcja 2. Rejestracja rozpoczęta przez numer z umową lub inny zarejestrowany numer na kartę
1. Klient posiadający numer z umową na abonament, mix, Zetafon, Minutofon lub numer na kartę (zarejestrowany bezpośrednio w punkcie rejestracji) wysyła bezpłatny SMS pod 80280, wpisując w treści numer telefonu na kartę, który chciałby zarejestrować na swoje dane.
2. Wskazany numer na kartę otrzymuje SMS z zapytaniem, czy zgadza się na zarejestrowanie. Wystarczy, że odpowie bezpłatnie TAK.
3. Oba numery otrzymają potwierdzenie skutecznej rejestracji SMS-em.
Dodam jeszcze, że obydwie opcje są dostępne tylko dla klientów indywidualnych. Zarejestrowany SMS-em numer otrzymuje oczywiście bonus za rejestrację (1000 minut i 10 GB). Po otrzymaniu SMS-a z potwierdzeniem zrobionej rejestracji – wystarczy wysłać bezpłatną wiadomość o treści bonus pod numer 80028. Rejestracja SMS-em może odbywać się tylko w ramach jednej marki, czyli Orange – Orange lub Nju – Nju.
Szczegóły znajdziecie na www.zarejestrujnumer.pl i www.njumobile.pl/rejestracjanumeru

( źródło: blog.orange.pl )