Aero2 startuje z marką komórkową a2mobile

Nowa najlepsza sieć komórkowa ! Rzucamy wyzwanie całemu rynkowi ! a2mobile to nowa marka na rynku usług komórkowych, która od dziś wyznacza nowy standard i nową jakość głosowych usług na kartę! Najdłuższa ważność konta oraz największy i najlepszy zasięg! Duże pakiety internetowe! Zdalna rejestracja i dostawa startera do domu klienta! I jako pierwsza w Polsce włącza WiFi Calling – również w roamingu ! Wprowadzenie w 2011 roku przez Aero2 Bezpłatnego Dostępu do Internetu, czyli BDI, było rewolucją na rynku, dzięki której wielu użytkowników ma darmowy dostęp do sieci i może swobodnie przeglądać Internet każdego dnia. Już kilkaset tysięcy osób skorzystało z bezpłatnego internetu świadczonego przez Aero2 i liczba ta ciągle rośnie. Najaktywniejsi użytkownicy BDI potrafią zużyć miesięcznie nawet ponad 120 GB ! Dla bardziej wymagających użytkowników BDI, w 2014 roku Aero2 udostępniło ofertę komercyjną. Dzięki niej klienci Aero2 mogą w pełni cieszyć się jakością najlepszej sieci, bowiem ponad 99% mieszkańców Polski jest objętych zasięgiem technologii HSPA+, a blisko 97% jest w zasięgu sieci LTE. Aero2, firma kojarzona dotąd z Internetem poszerza swoje portfolio o całkowicie nowe usługi, czyli usługi głosowe i wprowadza na rynek nową markę a2mobile. “Do stworzenia nowej marki prepaid skłoniły nas dwie rzeczy: po pierwsze obecna sytuacja na rynku, gdzie nie ma już marki, która kreowałaby nowe wyzwania dla branży, a po drugie sprzyja nam tzw. ustawa antyterrorystyczna, która bez wątpienia stała się pewnym katalizatorem dla zmian na rynku prepaid. Innymi słowy wiele czynników sprzyja naszemu planowi.” – mówi Piotr Janik, Członek Zarządu Aero 2.
a2mobile, to rewolucja w usług głosowych w formule prepaid:
– zawsze najtaniej – pakiet usług już nawet za 8 zł i 0,18 zł, czyli najniższa na rynku prepaid podstawowa stawka za minutę, smsa i megabajta!
– najdłuższa ważność konta – każde doładowanie przedłuża ważność konta i środków na nim zgromadzonych o 2 lata!
– pakiet podstawowy co 31 dni!
– atrakcyjne pakiety dodatkowe – dodatkowe 5 GB oraz rozmowy na komórki i smsy bez limitu  + 100 minut na stacjonarne! Zdalny zakup i rejestracja startera!
I dodatkowo jako pierwsi w Polsce startujemy z WiFi Calling:
Aero2 wprowadza a2mobile – informacja prasowa
prezentacja produktu ( materiały z konferencji prasowej )

[ biorąc pod uwagę zaprezentowaną dziś ofertę można odnieść wrażenie, że tworzy ona konkurencyjny produkt w grupie dla ofert Polkomtela. Choć taki produkt dla podniesienia marketingowego wizerunku grupy być może był pożądany – niemniej warto zadać sobie pytanie, która ze spółek telekomunikacyjnych ( Polkomtel, Cyfrowy Polsat czy Aero2 ) jest dla właściciela rynkowo bardziej istotna i czy rozdrobnienie produktowe, to dobry pomysł ? Warto również zauważyć, że przez wprowadzenie Wi-Fi calling w prepaid w standardzie – tworzy się poniekąd dysonans w wartości samych produktów, w relacji postpaid – prepaid. Dziś więc, wartym rozważenia jest wprowadzenie jako standard Wi-Fi calling do postpaid oraz jak najszybsze zaimplementowanie do całej sieci VoLTE. Wtedy grupa rzeczywiście zaistnieje marketingowo, ale również – poniekąd przez wyrównanie bałaganu, związanego ze zróżnicowaną technologią na stacjach – doprowadzi się do sytuacji, w której przynajmniej usługi głosowe będą realizowane na praktycznie 100 % stacji, co oznacza, że stacje LTE only zaczną być również użyteczne dla zapewnienia jakości połączeń klientowi głosowemu w drodze. Oczywiście, kolejnym krokiem powinna być implementacja LTE na zdecydowanej większości stacji w grupie, w tym dążenie do uporządkowania technologii na stacjach oraz promocyjne parcie na wymianę terminali przez klientów na wykorzystujące VoLTE. Dodajmy, że nie zwalnia to grupy przed inwestycjami w zasięg, bo tu są ogromne uchybienia mimo bez mała 20-letniej obecności telefonii cyfrowej na rynku. Jak wspomnieliśmy we wcześniejszych informacjach: można zintensyfikować wzajemną wymianę obiektów między operatorami, bo tu są duże rezerwy, a ponadto wykorzystać: słupy energetyczne, maszty telekomunikacyjne Taurona pod Tetrę, obiekty kolejowe, wybudowane dla potrzeb GSM-R  i wieże kościołów, czy inne obiekty w mniejszych miejscowościach – dop. wł. ]

( źródło: Aero2 / wł )