WiFi Calling dla klientów Play na Galaxy S6 i S6 edge oraz S7 i S7 edge

WiFi Calling dla klientów Play na Galaxy S6 i S6 edge oraz S7 i S7 edge. Sieć Play udostępniła dla swoich klientów usługę WiFi Calling. Dzięki niej, abonenci mogą szybciej i łatwiej nawiązywać połączenia głosowe, z wykorzystaniem internetu bezprzewodowego. Z WiFi Calling w Play mogą już korzystać właściciele smartfonów Samsung Galaxy S7 i S7 edge oraz S6 i S6 edge.
Dzwonisz i piszesz skąd chcesz
WiFi Calling to technologia, która wykorzystuje bezprzewodowe łącza internetowe do nawiązywania połączeń głosowych. Smartfony z zainstalowanym odpowiednim oprogramowaniem i podłączone do sieci WiFi mogą nawiązywać połączenia głosowe nawet bez dostępu do tradycyjnych sieci komórkowych. Dzięki WiFi Calling można również wysyłać SMSy znajdując się poza zasięgiem sieci GSM. Największą zaletą usługi WiFi Calling jest to, że nie wymaga instalowania dodatkowych aplikacji. Aby z niej korzystać wystarczy mieć połączenie z siecią WiFi. Dzięki WiFi Calling można dzwonić i wysyłać SMSy bez względu na kraj, w którym się znajdujesz czy zasięg tradycyjnej sieci komórkowej. Wystarczy prywatny czy publiczny hotspot internetu bezprzewodowego.
WiFi Calling w sieci Play
Aby uruchomić usługę WiFi Calling należy wysłać SMS o treści „START” pod numer 282. Usługa jest dostępna aktualnie na urządzeniach z zainstalowanym najnowszym oprogramowaniem udostępnionym przez sieć Play oraz na smartfonach zakupionych w tej sieci. Mogą z niej korzystać użytkownicy takich smartfonów jak Samsung Galaxy S7 i S7 edge czy S6 i S6 edge. Sieć Play uruchomiła usługę WiFi Calling dla swoich abonentów. Na razie nie jest ona dostępna dla posiadaczy kart pre-paid w tej sieci. Uruchomienie i korzystanie z usługi jest darmowe. Opłaty za połączenia wychodzące i przychodzące oraz wiadomości SMS w ramach usługi WiFi Calling będą naliczane jak zwykłe połączenia głosowe oraz wiadomości SMS (również w roamingu międzynarodowym), zgodnie z cennikiem właściwym dla danej taryfy.
Samsung Galaxy S7 i S7 edge
Zaawansowany aparat fotograficzny, doskonały ekran Super AMOLED, wydajny procesor i wodoszczelna obudowa – to wszystko oferują flagowe modele smartfonów Samsung – Galaxy S7 i Galaxy S7 edge. Tegoroczne modele Samsung Galaxy S zdobyły serca dotychczasowych użytkowników połączeniem wyjątkowego designu z doskonałymi parametrami technicznymi. Samsung Galaxy S7 oraz Galaxy S7 edge, wyposażone w ekrany o przekątnej odpowiednio 5,1 oraz 5,5 cala, są wykonane ze szkła z efektem 3D i metalu. Ergonomiczny kształt ich obudowy sprawia, że wygodnie i pewnie leżą w dłoni. Producent zadbał o wodoszczelność i odporność na pył (IP68). Zaawansowany aparat fotograficzny Dual Pixel umożliwia uzyskanie ostrych zdjęć nawet w słabym oświetleniu, a przy wykorzystaniu trybu pracy Motion Panorama osiągamy poczucie zanurzenia w obrazie. Samsung wprowadził także istotne udoskonalenia sprzętowe i w zakresie oprogramowania, optymalizujące wydajność urządzeń. Oba telefony mają funkcję szybkiego ładowania przewodowego i bezprzewodowego. Ponadto hybrydowe gniazdo karty SIM umożliwia zainstalowanie karty microSD o pojemności do 200 GB.
Samsung Galaxy S6 i S6 edge
Smartfony Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge ze starannie wykonanymi obudowami z metalu i szkła charakteryzują się funkcjonalnym wzornictwem i znakomitymi parametrami. W szczególności Galaxy S6 Edge wyróżnia się unikatową urodą, niezwykle wygodnie układając się w dłoni, zaś jego pierwszy na świecie zakrzywiony przy obu krawędziach wyświetlacz gwarantuje wrażenie zanurzenia w obrazie. Ekran Quad HD Super AMOLED o przekątnej 5,1 cala charakteryzuje się gęstością pikseli 577 ppi. Jaśniejszy wyświetlacz (600 cd/mm) zapewnia doskonałą widoczność i przyjemność oglądania treści w każdych warunkach. Telefony wyposażono w szybkie przednie i tylne aparaty fotograficzne umożliwiające uzyskanie niezwykle żywych i jasnych zdjęć. Obiektywy F1,9 oraz matryce o wysokiej rozdzielczości zarówno z przodu (5 MP), jak i z tyłu (16 MP) gwarantują wysoką jakość obrazu. Urządzenia współpracują z każdą stacją ładowania bezprzewodowego kompatybilną ze standardami WPC i PMA. Można je także błyskawicznie naładować przewodowo. Dziesięciominutowe ładowanie wystarcza na 4‑godzinne korzystanie z urządzenia*.
*Średnia prędkość uzyskana w wewnętrznych testach przeprowadzonych przez firmę Samsung. Wyniki mogą różnić się w przypadku konkretnych egzemplarzy i sytuacji

źródło: Samsung