Szybka i bezpieczna sieć WiFi – warunkiem realizacji wysokiej jakości usług

Szybka i bezpieczna sieć WiFi – warunkiem realizacji wysokiej jakości usług. Firma Zyxel dostarczyła rozwiązanie do stworzenia nowoczesnej sieci bezprzewodowej w siedzibie Regenersis Warsaw Sp. z o.o. Misją firmy jest sprawna, efektywna i ekonomiczna obsługa techniczna, która wymaga wydajnej, szybkiej i bezpiecznej sieci WiFi. Zyxel oferuje klientom biznesowym skalowalne bezprzewodowe rozwiązania o bogatej funkcjonalności.
Kluczowe korzyści
Stanowiska serwisowe w firmie Regenersis wyposażone są w nowoczesny sprzęt testowy i diagnostyczny, dzięki czemu możliwa jest naprawa telefonów na wszystkich poziomach zaawansowania technicznego. Jednym z filarów działania firmy jest wykonywanie testów na telefonach komórkowych, których wyniki są wysyłane poprzez sieć do systemów własnych  oraz poszczególnych producentów telefonów. Brak niezawodnej sieci uniemożliwiał nam terminowe naprawy urządzeń. Po montażu rozwiązania Zyxel firma uzyskała stabilność działania WiFi w kluczowych procesach biznesowych – mówi Wojciech Stepek, Dyr. IT i Wsparcia Technicznego Regenersis Warsaw Sp. z o.o.
Realizacja
Przed realizacją wdrożenia kilkukrotnie wykonana była optymalizacja sieci WiFi z pomocą specjalistycznych urządzeń analizujących widmo sieci, z wykluczeniem zakłóceń w postaci transmiterów A/V oraz mikrofalowych czujek alarmowych pracujących w częstotliwości 2,4GHz. Aktualnie, do sprawnego funkcjonowania WiFi wystarcza kontroler NXC2500 oraz cztery punkty dostępowe WAC6502D-S, które zasięgiem obejmują powierzchnię 300m² i około 300 podłączonych urządzeń. Bez zarzutu sieć działała również przy rekordowej liczbie 350 podłączonych urządzeń. Tymczasem przed wdrożeniem urządzeń Zyxel, na dziewięciu punktach dostępowych innego producenta przy użyciu częstotliwości 2.4/5ghz, pojawiał się problem już przy stu podłączonych urządzeniach

źródło: Zyxel