Jest mikrokomórka w nowej siedzibie Salonu Firmowego w Jeleniej Górze

Od 1 grudnia, Salon Firmowy sieci Plus w Jeleniej Górze działa w galerii handlowej “Nowy Rynek”, przy ul. Podwale 25. Konsultanci salonu skarżyli się od początku, że nie mają nawet możliwości prezentacji usług, ponieważ wewnątrz całej galerii, na parterze ( tam jest właśnie salon ) – Plus praktycznie nie ma sygnału, nawet w paśmie GSM. Jeśli sygnał się pojawia, to bardzo losowo ze stacji BT33473 lub BT33522, a połączenia są zrywane. Dzisiejszy dzień tę historię po części zmienia. Plus, co prawda – wciąż nie będzie jedynym operatorem, którego sygnał będzie dostępny na całym obszarze galerii handlowej, niemniej – sygnał sieci pojawił się wewnątrz Salonu Firmowego. Uruchomiono tam bowiem mikrokomórkę LTE1800/UMTS2100. Dzięki temu klienci będą mogli zadzwonić, a konsultanci w sposób cywilizowany zaprezentują usługi i będą mogli bez biegania po galerii, celem poszukiwania sygnału – dodzwonić się do wsparcia sprzedaży. Jak zaznaczyliśmy wcześniej – otwarte pozostaje pytanie o zasięg na obszarze całej galerii handlowej, gdzie kłopoty z sygnałem ma nie tylko Plus, ale również pozostali operatorzy, choć nie w takiej skali. Naszym zdaniem, przy okazji uruchomienia mikrokomórki w Salonie Firmowym – problem można byłoby spróbować rozwiązać kompleksowo. Prędkości, które uzyskaliśmy przy nieobciążonej mikrostacji wewnątrz salonu Plusa w dniu dzisiejszym to:
a) LTE1800, download: 82 Mb, upload: 7.5 Mbps ( upload dość kiepski, jak na LTE )
b) UMTS2100, download: 12 Mbps, upload: 2.3 Mbps ( w tym paśmie zastanawiające jest, dlaczego oba kierunki transmisji są tak słabe ? Tym bardziej, że nasz terminal był jedynym korzystającym ze stacji )

Będąc w temacie braków w centrach handlowych – przypominamy operatorowi o tym, że jego punkty sprzedaży znajdują się również w dwóch innych, jeleniogórskich kompleksach handlowych, gdzie są ogromne problemy z dostępnością sieci, zaś w trzecim kompleksie handlowym – choć nie ma punktu sprzedaży, to jest to mimo wszystko kompleks handlowy, a wewnątrz niego nie ma sygnału sieci nawet na przysłowiowy SMS. Wspomniane kompleksy handlowe, to:
1. centrum handlowe Tesco, Al. Jana Pawła II 17, z punktem sprzedaży sieci Plus i CP ( są dwa punkty )
2. galeria handlowa “Galeria Sudecka”, przy Al. Jana Pawła II 51, z punktem sprzedaży sieci Plus i CP. W sąsiedztwie jest stacja BT30668, ale nie zapewnia ona sygnału sieci na zdecydowanej większości galerii handlowej
3. kompleks handlowy Tesco, w zdrojowej dzielnicy Cieplice, przy ul. Wolności 239A, w którym sygnału sieci Plus nie ma wcale

źródło: informacja własna