Fałszywe wiadomości i maile zalewają skrzynki i telefony klientów sieci

z korporacyjnego blogu Orange Polska: ” Na nic Was nie zapisujemy !  Święta, święta i po świętach. Nie tylko dla nas, dla cyber-przestępców też. Zarabiać trzeba, a że nie wszyscy potrafią robić to uczciwie, na Waszych telefonach znów zaczynają pojawiać się dziwne SMSy. Np. takie:
Nadawca: InfoSMS
Treść: Platna usluga SUBSMS zostala wlaczona. Koszt 15,64/dzien. aby wylaczyc wyslij ICH.ROK na numer 92555
Jak się zapewne domyślacie, nie mamy nic wspólnego z takimi SMSami, nigdy nie zapisujemy Was na żadne usługi bez Waszej wiedzy i potwierdzenia. No i oczywiście – niestety – wysyłając SMSa nie pozbędziemy się kosztów, ale właśnie ich sobie narobimy. Celem cyber-przestępców jest bowiem przekonanie nas do wysłania wysokopłatnego SMSa, za którego nic nie dostaniemy, a oni się wzbogacą.
Co zrobić, by ustrzec się przed konsekwencjami tego typu wyłudzeń ?
absolutnie nie odpisywać na tego typu wiadomości, jeśli się ich nie spodziewaliśmy
– zastanowić się nad włączeniem blokady usług premium na swoim numerze
A jeśli nieopatrznie kliknęliście, nie martwić się – opłaty zostaną Wam zwrócone.
Przy okazji, skoro już ostrzegamy, jeszcze jedna informacja. Ostatnio media obiegła informacja o wyjątkowo wysublimowanym złośliwym oprogramowaniu schowanym w domniemanych fakturach jednego z dostawców usług telekomunikacyjnych. Jeśli złym ludziom przyjdzie do głowy wysłać coś takiego do klientów Orange Polska – pamiętajcie, że w mailach od nas NIGDY nie ma plików ZIP

źródło: blog.orange.pl