SoftBank udostępnia wysokiej jakości bezprzewodową sieć wewnętrzną wykorzystującą technologię firmy Ericsson

SoftBank udostępnia wysokiej jakości bezprzewodową sieć wewnętrzną wykorzystującą technologię firmy Ericsson.
– W ciągu dwóch lat SoftBank wdroży w Japonii sieć Ericsson Radio Dot System zaprojektowaną pod kątem użytkowania w średnich i dużych budynkach.
– Ericsson Radio Dot System zapewni doskonałą jakość połączeń sieciowych w gęsto zaludnionych aglomeracjach miejskich, takich jak Tokio, Osaka oraz Nagoya.
– SoftBank zdecydował o wyborze sieci wewnętrznej Radio Dot System po przeprowadzeniu całej serii prób i testów
Po zakończeniu procesu weryfikacji i testów, SoftBank Corp. – spółka zależna SoftBank Group Corp. (TOKIO: 9984), („SoftBank”) – zdecydował o wdrożeniu w Japonii opracowanej przez firmę Ericsson (NASDAQ: ERIC) sieci Radio Dot System, która zapewni użytkownikom doskonałą jakość połączeń i transmisji wewnątrz budynków. SoftBank rozpoczął zakrojone na szeroką skalę testy sieci Radio Dot System oraz kliku innych przeznaczonych do pracy wewnątrz budynków rozwiązań w czerwcu 2015 roku, oceniając wszelkie opcje pozwalające zaspokoić ogromne zapotrzebowanie na wydajniejsze połączenia sieciowe w średnich i dużych budynkach. Rozwiązanie Ericsson Radio Dot System sprawdziło się jako wysokowydajny system transmisji głosu i danych, zarówno w siedzibach firm, jak i w budynkach użyteczności publicznej. W związku z tym podjęto decyzję o jego wdrożeniu przez SoftBank jeszcze w tym roku. Na początku sieć zostanie uruchomiona w najgęściej zaludnionych aglomeracjach, takich jak Tokio, Osaka i Nagoya i obejmie swoim zasięgiem budynki biurowe, galerie handlowe i stacje kolejowe. Wiceprezes SoftBank Corp. Hideyuki Tsukuda stwierdził: „Zawsze jesteśmy zainteresowani wdrażaniem najnowszych technologii, dzięki którym nasi abonenci mogą korzystać z najbardziej wydajnych rozwiązań sieciowych. Po dokonaniu oceny kilku opcji, doszliśmy do wniosku, że Ericsson Radio Dot System jest najbardziej wydajną kosztowo siecią, która najlepiej sprawdzi się w dużych budynkach. Jej wdrożenie w zatłoczonych, wewnętrznych przestrzeniach miejskich umożliwi nam spełnienie oczekiwań klientów, którzy wymagają stabilnego i oferującego niezakłóconą, wysoką wydajność zasięgu.” Prezes Ericsson Japan, Mikael Eriksson dodaje: „Rozwiązanie Radio Dot System jest najbardziej wydajnym kosztowo, modułowym rozwiązaniem dostępnym w sektorze szybkich, wewnętrznych sieci radiowych i może być eksploatowane w bardzo szerokiej gamie budynków. Jesteśmy przekonani, że jego wdrożenie w Japonii pozwoli abonentom SoftBanku cieszyć się niespotykaną dotąd skutecznością działania sieci wewnątrz budynków.” Według opracowania Ericsson Mobility Report 2016, ilość danych przesyłanych za pomocą sieci komórkowych zwiększy się do roku 2020 aż 9-krotnie. Ów gwałtowny wzrost wymaga od operatorów sieci komórkowych zapewnienia odpowiedniej infrastruktury niezbędnej do obsłużenia całego zapotrzebowania rynku, szczególnie w trudnych warunkach lokalizacyjnych, takich jak wnętrza budynków. Innowacyjne rozwiązanie Ericsson Radio Dot System łączy w sobie elegancki wygląd urządzeń sieciowych oraz prostą architekturę systemu, co umożliwia jego łatwe wdrożenie oraz zapewnia 100% integrację z siecią zewnętrzną

źródło: Ericsson