Ericsson przygotowuje sieć Hi3G do uruchomienia usługi 5G w Skandynawii

Ericsson przygotowuje sieć Hi3G do uruchomienia usługi 5G w Skandynawii
– Firma Ericsson zdecydowała się na współpracę z operatorem Hi3G (3 Scandinavia) i modernizuje jego sieć komórkową, rozszerzając zasięg 4G za pomocą rozwiązania Ericsson Radio System. Prace te są częścią przygotowań do uruchomienia usługi 5G.
– W ramach prac przygotowawczych do 5G, Ercisson będzie także odpowiedzialny za rozszerzenie i modernizację mikrofalowej sieci przesyłowej Hi3G, w której wykorzystane zostanie rozwiązanie E-band.
– Jednym z jego elementów jest wyróżniony nagrodą Red Dot Award, dzielony moduł radiowy MINI-LINK 6363
Firma Ericsson (NASDAQ: ERIC) została wybrana przez Hi3G Scandinavia – operatora znanego w Danii i Szwecji pod nazwą „3” – jako wykonawca odpowiedzialny za modernizację sieci radiowej i przesyłowej, rozszerzenie zasięgu 4G oraz wdrożenie technologii 5G. Realizując założone cele, Ericsson zastąpi wykorzystywany obecnie sprzęt wiodącym na rynku rozwiązaniem znanym pod nazwą Ericsson Radio System. Dzięki temu operator Hi3G będzie mógł korzystać z udoskonalonej technologii MIMO (Multiple Input Multiple Output), co znacząco poprawi zasięg i przepustowość jego szwedzkiej sieci
Czytaj dalej …

źródło: Ericsson