Łatwiejszy dostęp do wirtualnych pulpitów dla użytkowników Samsung DeX

Łatwiejszy dostęp do wirtualnych pulpitów dla użytkowników Samsung DeX. Na wybranych rynkach użytkownicy smartfonów Samsung kompatybilnych ze stacją dokującą Samsung DeX (Galaxy Note, Galaxy S8 i Galaxy S8+) mogą już korzystać z funkcji wirtualnych pulpitów Windows dzięki rozwiązaniu Micro Cloud
– Konfiguracja funkcji wirtualnego pulpitu w smartfonach Samsung jest intuicyjna i przebiega błyskawicznie
– To pierwsza tego typu oferta na rynku, sprofilowana specjalnie dla posiadaczy najnowszych smartfonów firmy Samsung
Cloud Store, to nowe rozwiązanie firmy Ingram Micro Inc. dedykowane smartfonom Samsung Galaxy, kompatybilnym ze stacją dokującą Samsung DeX1. Pozwala ono na zautomatyzowanie konfiguracji usług Amazon WorkSpaces oraz Microsoft Windows Desktop as a Service2 i ułatwia dostęp oraz korzystanie z usługi wirtualnych pulpitów.
Samsung DeX: komputer ze smartfonu
Stacja dokująca Samsung DeX pozwala połączyć smartfony Galaxy Note8 oraz Galaxy S8 i S8+ z myszą, klawiaturą i dowolnym ekranem Full HD, wyposażonym w port HDMI. Dzięki temu moc obliczeniowa smartfonu jest w pełni wykorzystywana do pracy na pełnoekranowym pulpicie, zapewniając takie same doświadczenia, jak w przypadku korzystania z komputera.
Wirtualny pulpit – czym jest ?
Dzięki współpracy stacji dokującej Samsung DeX z usługą Amazon WorkSpaces, użytkownicy zyskają bezpieczny dostęp do własnych wirtualnych pulpitów Microsoft Windows, a także wszystkich swoich plików i aplikacji. Dotychczas o wirtualnych pulpitach słyszeliśmy głównie w kontekście rozwiązań dla firm, co wynikało ze złożoności wymagań konfiguracyjnych. Rozwiązanie autorstwa Ingram Micro Cloud usuwa tę przeszkodę, otwierając drogę do szerszego zastosowania tej technologii przez klientów i eliminując tym samym konieczność dysponowania zaawansowanymi zasobami informatycznymi. Teraz użytkownicy smartfonów Samsung kompatybilnych ze stacją dokującą Samsung DeX mogą szybko i łatwo skonfigurować swój wirtualny pulpit Windows za pośrednictwem usługi Amazon WorkSpaces – i zacząć z niego korzystać już dziś.
Desktop as a Service dla smartfonów Samsung – pierwsza taka oferta na rynku
Czytaj dalej …

źródło: Samsung