105 tysięcy klientów Orange Energia

105 tysięcy klientów Orange Energia. Orange Energia to jedna z konwergentnych usług, na których rozwój stawia Orange Polska. Obecnie, po zakupie spółki energetycznej obsługujemy łącznie 105 tysięcy klientów prądu, w tym również klika tysięcy firm. Osoby zainteresowane zakupem energii elektrycznej od Orange mogą liczyć na ofertę 3 miesięcy prądu za darmo i dzięki usłudze „Prąd na klik” zmienią sprzedawcę prądu na Orange online, bez wychodzenia z domu.  – Cieszę się, że udało nam się zakończyć proces przejęcia spółki Multimedia Polska Energia i powitać w Orange Polska 75 tys. jej klientów. Obecnie, już jako klientów spółki działającej pod nową nazwą Orange Energia. Ta nazwa łączy ofertę energii dostępną bezpośrednio w Orange oraz naszą nową spółkę zależną. Natomiast wszystkie warunki umów klientów tej spółki pozostają bez zmian – mówi Paweł Bakun, dyrektor Orange Energia w Orange Polska.
Statystyczny klient Orange Energia
Orange Polska sprzedaje energie elektryczną od lutego 2015 roku. Klient Orange Energia statystycznie ma 49 lat i dwa razy częściej mieszka w mieście niż na wsi. Miesięcznie zużywa 225 kWh prądu i płaci za to 55 zł. Co miesiąc otrzymuje od Orange SMS z informacją ile wynosi jego aktualna faktura, może też samodzielnie poinformować o miesięcznym zużyciu prądu wypełniając prosty formularz dostępny na portalu orange.pl http://mail.send-email-campaign.de/c/vgcyikh6k4/j0bkq0p7oh/ .
Prąd na klik
Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej to proces, który trwa około 2 miesięcy, przez co często oceniany jest, jako trudny i zniechęcający. By maksymalnie go ułatwić Orange Polska, jako jedyny podmiot na ryku, daje zainteresowanym możliwość zmiany sprzedawcy prądu online. Wystarczy usiąść przed komputerem, wejść na stronę pradnaklik.pl i zapoznać się tam z ofertą Orange. Następnie dzięki regulacjom, które pozwalają na autoryzację za pośrednictwem bankowości elektronicznej wysyła przelew weryfikacyjny ze swojego rachunku bankowego na kwotę 1 zł (kwota jest automatycznie zwracana po zakończeniu weryfikacji) i zostać klientem Orange Energia. Bez konieczności podpisywania dokumentów w salonie czy poprzez kuriera, a wszystkie formalności z dotychczasowym sprzedawcą załatwia Orange.
Prąd za darmo przez 3 miesiące dla nowych klientów
Aktualnie w Orange można skorzystać z oferty, w której przez pierwsze 3 miesiące trwania umowy klient nie płaci za zużyty prąd. Jeśli jednocześnie posiada inną usługę Orange wówczas nie płaci też opłaty miesięcznej i aktywacyjnej. To propozycja umowy na 4 lata. W jej trakcie stawka za 1 kilowatogodzinę energii może się zmieniać, ale na pewno nie będzie wyższa od taryfy urzędowej, co roku ogłaszanej przez Urząd Regulacji Energetyki. Dostępna jest również krótsza umowa na 2 lata z bonusem 200 zł na zużyty prąd. Tu również klienci Orange są zwolnieni z opłat miesięcznych i opłaty aktywacyjnej a ponadto mają przez 4 lata gwarantowaną stałą cenę za 1 kilowatogodzinę energii – 0,2424 zł + VAT, czyli 0,2982 zł brutto.
Jak Polacy zmieniają sprzedawców energii elektrycznej
W ciągu 10 lat, które upłynęły od liberalizacji rynku energii tylko ok. 0,5 mln z 13 mln gospodarstw domowych zdecydowało się na zmianę sprzedawcy prądu. Dla porównania operatora telekomunikacyjnego w 2016 roku zmieniło około 1,7 mln Polaków.
Grafika przedstawiająca najciekawsze liczby Orange Energia dostępna tutaj

źródło: Orange