Zyxel odpowiada na wyzwania standardu 11ac Wave 2

Zyxel odpowiada na wyzwania standardu 11ac Wave 2. NWA1123-AC HD, NWA5123-AC HD i WAC6303D-S to trzy nowe bezprzewodowe punkty dostępowe marki Zyxel, które pozwalają na wykorzystanie w pełni potencjału sieci bezprzewodowej Wave 2. Urządzenia Zyxel Communication są odpowiedzią na wyzwania stawiane przed współczesnymi sieciami Wi-Fi 802.11ac Wave 2 związanymi z migracją ze standardu 802.11n do 802.11ac Wave 1.
Nie wszystkie punkty dostępowe Wave 2 są sobie równe
Chociaż standard Wave 2 zapewniał wyższą prędkość i lepszą wydajność dla większej liczby użytkowników (MU-MIMO), to jednak wyzwaniem było osiągnięcie optymalnej funkcjonalności MU-MIMO, nie ograniczając przy tym szybkości transmisji danych. Nowy standard wymaga wydajnych funkcji tłumienia szumów, w przeciwnym razie całkowita wydajność sieci w grupie urządzeń może zostać obniżona przez klientów innych niż MU-MIMO. Odpowiedzią na te wyzwania są specjalnie zaprojektowane punkty dostępowe Wave 2 firmy Zyxel wyposażone w najnowszej generacji technologię kształtowania sygnału. Umożliwia ona zwiększenie prędkości transmisji danych nie tylko dla klientów zgodnych z MU-MIMO, ale także dla wszystkich pozostałych użytkowników sieci. Ponadto, urządzenia te obsługują funkcję “RF First”, która optymalizuje specyfikę fal radiowych i zapewnia doskonały zasięg przy wyższych prędkościach transmisji danych.
Korzyści wynikające z najnowszego standardu
Obserwowane coraz częściej zjawisko BYOD (Bring Your Own Device) stawia dodatkowe wymagania sieciom korporacyjnym. W zatłoczonym środowisku sieciowym punkty dostępowe Wave 2 firmy Zyxel pozwalają sieć firmową odciążyć. Urządzenia mogą łączyć się z wieloma sprzętami jednocześnie, niezależnie od tego, czy podłączeni użytkownicy są kompatybilni z technologią MU-MIMO. To nie tylko zwiększa ogólną wydajność sieci, ale także poprawia komfort użytkowania zwłaszcza, gdy do sieci podłączona jest duża liczba urządzeń.
Walka z zakłóceniami w obszarze powietrznym
Punkty dostępowe Wave 2 firmy Zyxel, posiadają wbudowane filtry umożliwiające minimalizowanie zakłóceń z sieci komórkowych 3G/4G. Urządzenie WAC6303D-S jest dodatkowo wyposażone w Inteligentną Antenę. Jej zadaniem jest wyeliminowanie zakłóceń powstających pomiędzy kanałami sieci bezprzewodowej, które występują w danej przestrzeni. – Punkty dostępowe Wave 2 stanowią obecnie około 60% całej sprzedaży punktów dostępowych w obszarze produktów biznesowych – komentuje Norbert Ogłoziński, Country Sales Manager Zyxel Communications – Rozwiązanie Wave 2 firmy Zyxel zostało stworzone z myślą o szerokim spektrum rynków i jesteśmy przekonani, że przyspieszymy wdrożenie tej technologii w sektorze małych i średnich firm, w hotelarstwie oraz w sektorze edukacji. Niezarządzalny punkt dostępowy NWA1123-AC HD, zunifikowany punkt dostępowy NWA5123-AC HD dostępne są już w Polsce u autoryzowanych sprzedawców Zyxel, a nowy, zunifikowany punkt dostępowy z Inteligentną Anteną WAC6303D-S pojawi się w sprzedaży w styczniu 2018 r. Więcej informacji znajduje się na naszej stronie www.zyxel.com

źródło: Zyxel