Grupa Polkomtela ratuje pieniądze wydane na opłatę za pozwolenia radiowe

Jak poinformowano na portalu plusforum.pl – w III i IV kwartale bieżącego roku powstaną dwie, nowe stacje w Jeleniej Górze. Lokalizacje, to pozycje, którym kończy się w grudniu 2018 roku ważność pozwolenia radiowego, co oznacza, że operator ratuje wydane na na ten cel środki. Ponieważ utracono opłatę za pozwolenia radiowe dla stacji przy ul. Kochanowskiego 10 oraz przy ul. Łącznej, których ważność upłynęła wcześniej – grupie Polkomtela przypominamy, że również w grudniu 2018 roku kończy się ważność pozwolenia radiowego dla stacji planowanej do wybudowania, a bardzo pożądanej ze względu na potencjalną obsługę drogi krajowej nr 3 do Szklarskiej Poręby i szlaku kolejowego w kierunku do czeskiego Liberca – przy ul. Spółdzielczej 31. O tej stacji konsultant na portalu pluforum.pl – nie wspomina. Dwie stacje, planowane do wybudowania, a wymienione w informacji na zapytanie klienta, to lokalizacje w punktach:
1) ul. Wyczółkowskiego 59, dach byłego domu studenta UE „Lubczyk”, lokalizacja stacji Orange
2) ul. Lwówecka ( teren oczyszczalni ścieków, liczymy również na sektor, dedykowany dla malowniczego szlaku turystycznego w kierunku schroniska „Perła Zachodu” )
Obie lokalizacje są od lat operatorowi bardzo potrzebne ze względu na praktyczny brak dostępu do sieci wewnątrz budynków w ich sąsiedztwie. Podobnie rzecz się ma na osiedlu, sąsiadującym z drogą do turystycznego Staniszowa, przy ul. Promiennej / Lelewela / Zielonej / Krośnieńskiej. Tu, jako jedyny stację na kościelnej wieży, przy ul. PCK 23 wybudował Play, choć pożądana byłaby jeszcze jedna stacja, przy łączniku ulicy Krośnieńskiej i Staniszowa, która w pierwszej kolejności pokryłaby spore osiedle „Słoneczna Dolina„, zlokalizowane już w granicach administracyjnych miejscowości Staniszów. Do listy podstawowych potrzeb inwestycyjnych, związanych z brakiem sygnału wewnątrz budynków dodajemy również całą ulicę Cieplicką, w dzielnicy Cieplice

Wedle informacji plusforum.pl – rok 2018, to również zamiana w stacjach dotychczas pracującego LTE800 na LTE900

źródło: informacja własna