Testy transmisji danych w Jeleniej Górze przy ul. Różyckiego

Przeprowadziliśmy kolejne testy transmisji danych. Tym razem, przy ul. Różyckiego 23 ( blok 4-piętrowy ), wewnątrz budynku, na pierwszym piętrze. Dla każdego z operatorów terminalem w testach był terminal, obsługujący agregację sieci. Wyniki osiągnęliśmy, jak niżej:
1. Plus ( stacja obsługująca: BT-33217, ul. Różyckiego 14, dach bloku 10-piętrowego ):

2. Orange ( stacja obsługująca: stacja T-Mobile, lokalizacja: dach bloku 10-piętrowego, ul. Komedy-Trzcińskiego 2, pasmo priorytetowe … LTE2600 ):

Osiągnięty wynik testu w Orange jest warty uwagi ze względu na bardzo zastanawiające wartości, w tym upload. Widać tu jak na dłoni dwa elementy:
a) terminal mógłby być obsługiwany przez stację optymalną dla punktu swojego położenia ( Al. Jana Pawła II 33 ), ale tak się nie stało ze względu na ogromne uprzywilejowanie pasma LTE2600 w zintegrowanej sieci Networks!
b) ze względu na irracjonalny priorytet pasma LTE2600, nawet przy teście w trybie agregacji – widać ogromne obciążenie stacji ruchem, właśnie w paśmie LTE2600. Jeśli tak będzie dalej – w oczach klientów jakość sieci będzie zdegradowana, bo tak to wygląda w przełożeniu na realną realację na linii stacja bazowa – terminal
O zintegrowanej sieci Networks! pisaliśmy m.in: tutaj, tutaj, tutaj oraz tutaj

3. Play ( stacja obsługująca terminal: strunobetonowy maszt T-Mobile, przy Al. Jana Pawła II 33 ):

źródło: informacja własna