Piła: Ericsson uruchomił innowacyjny prototyp Zero Site. Powstała nowa stacja Plusa

Ericsson uruchomił innowacyjny prototyp Zero Site. W Pile zainstalowano pierwszą w Polsce stację bazową zintegrowaną z lampą uliczną. Ericsson zainstalował w Pile innowacyjny prototyp Zero Site. Rozwiązanie opracowane zostało przez firmę Ericsson. Firma Philips Lighting dostarczyła energooszczędną oprawę oświetleniową LED DigiStreet Mini wraz z systemem sterowania Philips City Touch, który pozwala na zdalne zarządzanie infrastrukturą oświetleniową,, zaś Operator sieci Plus umożliwił integrację stacji bazowej Zero Site do sieci komórkowej. Jest to pierwsze takie wdrożenie w Polsce. Stacja zainstalowana w Pile łączy w sobie zaawansowane urządzenia radiowe z szerokopasmowym internetem mobilnym oraz technologię oświetlenia LED, która zapewnia oszczędność energii nawet do 50 % w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych. Dzięki lampom LED z wbudowanymi nadajnikami 4G mieszkańcy zyskają wysokiej jakości energooszczędne oświetlenie przestrzeni publicznej oraz lepsze działanie sieci telekomunikacyjnej, szczególnie w gęsto zaludnionych obszarach miejskich.
Zastosowane rozwiązanie adresuje główne zagadnienia, z którymi mierzą się miasta oraz operatorzy sieci mobilnych na całym świecie:
– miasta ponoszą wysokie koszty związane z zużyciem energii elektrycznej potrzebnej do oświetlania ulic
– operatorzy napotykają rozliczne przeszkody przy pozyskiwaniu nowych lokalizacji
– abonenci sieci mobilnych oczekują wysokiej jakości usługi w każdym miejscu w mieście
Zero Site jest wielofunkcyjną platformą, która daje możliwości rozwoju wielu podmiotom oraz przyspieszy cyfrową transformację miast. Wdrożone rozwiązanie wkomponowuje się w trend inteligentnego i przyjaznego miasta. Umożliwia jego zrównoważony rozwój oraz realnie wpływa na poprawę jakości usługi w sieciach mobilnych. Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce powiedział: „Ericsson jest pewny, że rozwiązanie Zero Site stanie się popularne nie tylko jako platforma do zagęszczania sieci mobilnych, ale również jako katalizator zrównoważonego rozwoju miast. Ponadto z perspektywy mieszkańców miast, Zero Site to element architektoniczny wnoszący nową jakość w estetyce środowiska.”
Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo:

źródło: Ericsson