Marcelina, Rebeka i Mery Spolsky zamykają line-up Orange Warsaw Festival 2018 !

Marcelina, Rebeka i Mery Spolsky zamykają line-up Orange Warsaw Festival 2018 ! Trzy ostatnie nazwy w składzie festiwalu to kobiece spojrzenie na różne odmiany popu – elektronicznego, autorskiego i inspirującego. Artystki zamykają line-up Orange Warsaw Festival 2018.
Marcelina
Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Za wydany w 2011 roku debiutancki album studyjny Marcelina otrzymała m.in. nominację do Fryderyków. W grudniu 2012 roku wydano EP-kę zatytułowaną Znikam. 8 października 2013 roku miała premierę druga autorska płyta Marceliny Wschody Zachody, utrzymana w klimacie alternatywnego popu. Ten kierunek będzie rozwijany na powstającej nowej płycie Marceliny Typowa dla Marceliny forma piosenki i melodyjność utworów została wzbogacona elektronicznymi brzmieniami charakterystycznymi dla producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings). Premiera albumu przewidziana jest na jesień 2018 roku, ale pierwsze fragmenty usłyszymy podczas premierowego koncertu na Orange Warsaw Festival 2018.
Rebeka
Kilka dni temu minęło 5 lat od wydania przełomowego debiutu Rebeki. „Hellada”, opublikowana w labelu założonym przez muzyków KAMP! okazała się ogromnym sukcesem artystycznym i komercyjnym. Debiut zdobył tytuł Płyty Roku 2013 przyznawany przez Gazetę Wyborczą, a sam zespół zagrał przy okazji jego promocji kilkaset koncertów w Polsce i za granicą. Charyzma sceniczna, wyrafinowane kompozycje i silny głos Iwony to znaki rozpoznawcze REBEKI. Nietuzinkowo łączy muzykę elektroniczną z ambitnym popem. Ich ostatni album „Davos” pełen różnorodnych piosenek – od melancholijnych po klubowe energetyczne brzmienia umocnił pozycję REBEKI na polskim rynku muzyki klubowej. Podczas Orange Warsaw Festival Rebeka zaprezentuje przekrojowy materiał uzupełniony kilkoma niespodziankami dla fanów, w tym jeden utwór prapremierowy.
Mery Spolsky
Sama pisze teksty, komponuje muzykę, produkuje i aranżuje piosenki, projektuje ubrania, gra na gitarze. Czasem zdarzają się klawisze, ale tylko dlatego, że są czarno-białe. Po dodaniu tych wszystkich składników powstaje muzyczny solo-performance i samozwańczy pop spolsky. Jesienią 2017 roku nakładem Kayaxu ukazał się pierwszy album MERY SPOLSKY zatytułowany „Miło Było Pana Poznać”. Debiut MERY został nominowany do nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Elektronika

źródło: Orange