EPP: w szczecińskim centrum handlowo-rozrywkowym Galaxy powstało trzecie w Polsce Multikino VR by Samsung

EPP: w szczecińskim centrum handlowo-rozrywkowym Galaxy powstało trzecie w Polsce Multikino VR by Samsung. W należącym do spółki EPP szczecińskim centrum handlowo-rozrywkowym Galaxy zainaugurowało swoją działalność kino wirtualnej rzeczywistości Multikino VR by Samsung. To trzecia tego typu inicjatywa w Polsce i pierwsza w województwie zachodniopomorskim. Od końca maja klienci Galaxy mogą przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i za jej pośrednictwem odwiedzić najdalsze zakątki świata albo przeżyć niecodzienne przygody. W zlokalizowanej na terenie galerii przestrzeni Multikina VR zamontowano 15 obrotowych foteli z technologią Samsung Gear VR, gogle ze smartfonem Samsung Galaxy S8 oraz słuchawki AKG. Wrażenie, jakby widz sam stawał się uczestnikiem filmu i jednocześnie jednym z jego aktorów, jest możliwe dzięki wysokiej rozdzielczości wyświetlanego obrazu (2960 x 1440 pikseli na jedno oko), który Samsung zastosował w swoim smartfonie. Obraz zmienia się wraz z ruchami głowy, stąd użycie obrotowych siedzisk. – Multikino VR by Samsung w Szczecinie to kolejny ruch wyprzedzający oczekiwania klienta w zakresie rozrywki i spędzania wolnego czasu w centrum handlowym. Dla nas, jako wiodącego właściciela i zarządcy centrów handlowych w Polsce, niezwykle ważne jest, aby oferować naszym klientom nową jakość wychodząc poza schemat typowych galerii – mówi Marek Gładki, Head
of Leasing and Asset Management w firmie EPP będącej właścicielem centrum Galaxy. Na początek dla widzów przygotowano repertuar podzielony na cztery kategorie („Podróże”, „Niesamowite doświadczenia”, „Dla rodzin” i „Sztuka”), z których każda posiada kilka wyselekcjonowanych 360-stopniowych filmów o długości nieprzekraczającej 20 minut. Zlokalizowane w ścisłym centrum Szczecina Galaxy to największe centrum handlowo-rozrywkowe w województwie zachodniopomorskim. Inwestycja oferuje blisko 200 sklepów, lokali usługowych oraz kawiarni i restauracji zlokalizowanych na powierzchni 56 000 mkw. Projekt już od wielu lat szczyci się tytułem najbardziej lubianej galerii, rocznie odwiedza go blisko 11 milionów osób.
W 2018 r. Galaxy otrzymało nagrodę Property Design Awards w kategorii Design – Wnętrza: Centrum Handlowe 2018. Inwestycja posiada również prestiżowy certyfikat BREEAM Interim, świadczący o jej energooszczędności i dbałości o środowisko.

Więcej o EPP
EPP, to działająca według formuły REIT spółka inwestująca w sektorze nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Zdywersyfikowany portfel aktywów obejmuje 18 obiektów handlowych, sześć biurowych oraz dwa obiekty wielofunkcyjne w budowie o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 790 000 mkw. Budynki zlokalizowane są w 19 największych miastach Polski charakteryzujących się wysoką siłą nabywczą i stanowiących najszybciej rosnącą część dynamicznie rozwijającego się rynku handlowego. EPP tworzy największą generującą przychody platformę dochodowych aktywów handlowych w Polsce, dzięki czemu osiąga wysokie stopy zwrotu dla akcjonariuszy, jednocześnie oferując konsumentom wspaniałe doświadczenia zakupowe. Spółka notowana jest na giełdach w Johannesburgu (JSE) i Luksemburgu (Euro MTF)

źródło: EPP