T‑Mobile rozbudowuje Data Center we Wrocławiu

T‑Mobile rozbudowuje Data Center we Wrocławiu. T‑Mobile Polska odda do komercyjnego użytku kolejne 160 m2 powierzchni kolokacyjnej w centrum danych we Wrocławiu. Obiekt oferuje obecnie 500 m2 dla kolokacji i hostingu serwerów, a otwarcie nowej komory serwerowej nastąpi na początku 2019 r. Inwestycja w stolicy Dolnego Śląska, to element długofalowej strategii T‑Mobile – w ubiegłym roku operator przebudował również data center w Krakowie. Jak pokazuje raport “IT Industry & Education in Wrocław”, przygotowany przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i firmę doradczą HRK, sektor IT i nowych technologii we Wrocławiu stale się rozwija. Obecnie rynek informatyczny, który daje zatrudnienie 20 tys. specjalistów plasuje się już na drugim miejscu w kraju – zaraz za Warszawą. Ze względu na rosnące potrzeby biznesowe klientów w stolicy Dolnego Śląska T‑Mobile Polska zdecydował o kolejnej inwestycji w tym regionie. Centrum danych T‑Mobile Polska we Wrocławiu zostało zbudowane w 2010 r. Obiekt oferuje obecnie 500 m2 dla kolokacji i hostingu serwerów, a otwarcie nowej komory serwerowej o powierzchni 160 m2 będzie miało miejsce w pierwszym kwartale 2019 r. Centrum danych zapewnia pełną redundancję w układzie dwóch niezależnych torów zasilania oraz system zasilania awaryjnego, a także klimatyzację precyzyjną, pozbawioną pojedynczych punktów awarii, dzięki czemu firmy mają gwarancję nieprzerwanej pracy serwerów. Co więcej, data center znajduje się pod stałym nadzorem i monitoringiem, a bezpieczeństwo fizyczne zapewniają systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych i przeciwwłamaniowych. W rezultacie obiekt spełnia światowe standardy techniczne i wymogi TIER III.
Biuro Zapasowe dla przedsiębiorców gwarancją bezpieczeństwa
Rozbudowa data center we Wrocławiu, to jednak nie jedyna inwestycja T‑Mobile w ten obiekt w ostatnim czasie. W 2017 r. T‑Mobile wprowadził w nim także usługę Biura Zapasowego. Dzięki temu operator oferuje przedsiębiorcom w sumie 55 stanowisk pracy, które w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej gwarantują im funkcjonalność operacyjną w kilka godzin od zgłoszenia zdarzenia. Stanowiska biurowe są w pełni wyposażone w niezbędną infrastrukturę teleinformatyczną. Jest to drugi po Piasecznie obiekt na terenie Polski, w którym T‑Mobile wdrożyło usługę Biura Zapasowego.
Strategia ukierunkowana na ICT
Inwestycja we Wrocławiu, to element długofalowej strategii T‑Mobile. Na mocno konkurencyjnym rynku usług data center, operator pozycjonuje się, jako dostawca wysokiej jakości, kompleksowego i dostosowanego do potrzeb klientów biznesowych portfolio ICT. Poza kolokacją i biurem zapasowym, na ofertę T‑Mobile w tym zakresie składają się także zaawansowane usługi hostingu i cloud computing, transmisja danych oraz nowoczesne usługi bezpieczeństwa IT. Obecnie operator dysponuje 6 centrami danych o łącznej powierzchni ponad 8000 m2. Dzięki temu klienci T‑Mobile mogą podzielić swoje zasoby na kilka centrów danych, które są połączone ze sobą architekturą redundantnych dróg światłowodowych. Natomiast transmisja danych pomiędzy nimi może odbywać się przy wykorzystaniu połączeń o przepustowości do Nx100G/s. Ponadto T‑Mobile oferuje kompleksowe usługi Security, zabezpieczenia przed cyberatakami, między innymi: zarządzany Firewall i WAF, ochronę antyDDoS i całodobowe monitorowanie przez Centrum Operacyjne ds. Cyberbezpieczeństwa T‑Mobile – SOC

źródło: T-Mobile