Łączność przewodowa, czy Wi-Fi ? Zarządzaj punktem dostępowym jak chcesz !

Łączność przewodowa, czy Wi-Fi ? Zarządzaj punktem dostępowym jak chcesz ! Zyxel Communications prezentuje najnowszy punkt dostępowy, który zapewnia większy komfort obsługi i umożliwia klientom biznesowym wybór pomiędzy trybem zarządzania z chmury, a pracą w trybie niezależnym. NWA1302-AC został zaprojektowany z myślą o hotelach, akademikach, biurach, zapewniając niezawodną i super szybką transmisję przewodową oraz bezprzewodową dla każdego użytkownika na obszarze całego obiektu. Urządzenie można zainstalować w kilka minut bez konieczności stosowania dodatkowych przełączników. NWA1302-AC posiada wbudowany punkt dostępowy oraz przełącznik gigabitowy PoE najnowszej technologii. Sprzęt nie wymaga stosowania dodatkowego przełącznika sieciowego. Instalacja urządzenia jest łatwa i możliwa w dowolnym miejscu, co pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze

Małe i średnie organizacje, które zajmują wiele pomieszczeń, jak na przykład hotele, szkoły czy biura, działają pod presją napiętego harmonogramu oraz małych budżetów – komentuje Norbert Ogłoziński, Country Sales Manager w firmie Zyxel Communications. Wszystko co obniża koszty inwentarza oraz czas instalacji jest bardzo pomocne – a NWA1302-AC spełnia oba te kryteriaElastyczne zarządzanie w trybie niezależnym lub poprzez chmurę dzięki NebulaFlexTM

Wiele firm zastanawia się, w jaki punkt dostępowy warto zainwestować – w taki, który działa niezależnie, czy taki który wymaga zarządzania ? Dzięki funkcjonalności NWA1302-AC można dostosować zarządzanie urządzeniem do aktualnych potrzeb – przekonuje Norbert Ogłoziński. W trybie niezależnym NWA1302-AC obsługuje ruch autonomicznie, odciążając personel, a w razie potrzeby wystarczy przełączyć urządzenie w tryb zarządzania z chmury. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć można przekazać administratorowi całkowitą kontrolę nad urządzeniem. Za zarządzanie w tym trybie odpowiada oprogramowanie Nebula Cloud Center dostępne z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej.
Prosta instalacja i praktyczne porty
Dzięki przemyślanej konstrukcji sprzętowej, NWA1302-AC można zainstalować na ścianie, puszce montażowej, na biurku lub w niewidocznym miejscu pod stołem – czyli w najbardziej optymalnych miejscach, bez utraty siły sygnału i wpływu na wystrój wnętrza. Do montażu nie są potrzebne żadne dodatkowe komponenty, a sama instalacja zajmuje zaledwie kilka minut. Wbudowane porty ethernet oraz porty PoE wynoszą urządzenie na wyższy poziom komfortu obsługi, umożliwiając zasilanie oraz komunikację z innymi urządzeniami w pomieszczeniu, takimi jak inteligentny telewizor lub telefon IP.
Unikalna konstrukcja modułu radiowego
NWA1302-AC został wyposażony w unikalną technologię “RF-first”, która optymalizuje konstrukcję każdego elementu sprzętowego odpowiadającego za częstotliwość radiową oraz zapewnia maksymalny zasięg i wyższy transfer danych. Dodatkowo, inteligentna antena i technologia kształtowania sygnału dynamicznie dopasowuje go bezpośrednio do każdego urządzenia, co pozwala zminimalizować zakłócenia sygnału z sąsiednich punktów dostępowych.
NWA1302-AC jest już dostępny w sprzedaży

źródło: Zyxel