Zyxel prezentuje Nebula App, mobilną aplikację do zarządzania siecią w firmie

Zyxel prezentuje Nebula App, mobilną aplikację do zarządzania siecią w firmie. Rozwój technologiczny wymusza na małych i średnich przedsiębiorcach poszukiwanie rozwiązań prostych, wydajnych, a jednocześnie atrakcyjnych cenowo. Współczesny biznes wymaga mobilności i elastyczności, takie rozwiązania są dziś szczególnie cenione przez dynamicznie rozwijające się firmy z sektora MŚP. Aby pomóc klientom biznesowym Zyxel Communications stworzył nową aplikację mobilną, dedykowaną do współpracy z autorską platformą Nebula, która umożliwia błyskawiczną reakcję na rosnące wymagania teleinformatyczne wewnątrz firmy. W zasięgu ręki jest dzięki temu łatwa konfiguracja sieci za pośrednictwem przeglądarki lub bezpośrednio z chmury. System Nebula od 2016 roku zapewnia łatwy dostęp do zarządzanych sieci z dowolnego miejsca i o każdej porze. Dzięki usprawnieniu procesu instalacji i zarządzania sieciami otrzymujemy więcej pozytywnych opinii o wygodzie korzystania z platformy od naszych klientów – mówi Norbert Ogłoziński, Country Sales Manager w Zyxel Communications. Gromadzimy i wykorzystujemy obserwacje naszych klientów dotyczące funkcjonalności produktów Zyxel. Dzięki temu opieramy rozwiązania na rzeczywistych scenariuszach. – dodaje. Najnowszą wersję platformy Nebula rozszerzono o funkcje oparte na rzeczywistych potrzebach i zapytaniach. Aplikacja mobilna jest odpowiedzią na potrzebę zdalnego zarządzania sieciami bezprzewodowymi z poziomu urządzenia mobilnego.
Kontrola nad siecią w twojej dłoni
Aplikacja Nebula od momentu powstania cieszyła się pozytywną opinią i uznaniem dzięki wygodzie użytkowania i obsłudze kodów QR. Użycie kodów pozwala szybko dodawać do sieci dużą liczbę urządzeń, jednocześnie skracając czas instalacji. Aplikacja jest kompatybilna z systemami iOS oraz Android. Pozwala ona na sprawną konfigurację nowych urządzeń, dostęp do informacji o sieci w czasie rzeczywistym oraz zapewni narzędzia do rozwiązywania problemów. Dodatkowo panel zarządzania Nebula Control Center dostępny z poziomu przeglądarki został zaktualizowany i posiada 20 nowych funkcji, w tym:
– Mesh WiFi: wykorzystanie istniejących punktów dostępowych do zwiększenia zasięgu sieci;
– Informacje o ruchu: kontrola transferu danych dla każdego urządzenia w sieci.
– Topologia VPN: szybka wizualizacja konstrukcji prywatnej sieci wirtualnej VPN.
Obecnie w porfolio Zyxel znajduje się 25 urządzeń kompatybilnych z platformą Nebula. Firma planuje stopniowe rozszerzanie oferty o kolejne rozwiązania

źródło: Zyxel