Co z granicznym Jarnołtówkiem w grupie Networks! ?

Jakiś czas temu, jeden z naszych Czytelników podjął temat miernego pokrycia sygnałem terenów, sąsiadujących z graniczną miejscowością Jarnołtówek w grupie technologicznej Networks! ( Orange oraz T-Mobile ), sygnalizując wyłącznie dostępność technologii GSM. W związku z tym, że temat dotyczy obszarów przygranicznych, więc jest również sprawą wizerunkową oraz opcją uzyskania przychodów przez operatorów również z usług roamingu, dzięki realizowaniu usług na obszarze Polski przez gości zza granicy – zwróciliśmy się z pytaniem do Orange, jakie są szanse poprawy sytuacji ? Ze strony operatora otrzymaliśmy odpowiedź, jak niżej:
” Faktycznie, w miejscowości Jarnołtówek oferowany jest przede wszystkim sygnał GSM, nadawany z BTS oddalonego o około 1 km. Sygnał jest mocny, jednak może być miejscami zakłócany z powodu trudnego ukształtowania terenu. Odnośnie technologii LTE, we wskazanej miejscowości – to mimo poprawy zasięgu sygnał nie jest optymalny. LTE jest nadawane z nadajnika, oddalonego o około 4,5 km, umiejscowionego w Głuchołazach, a to już dość duża odległość, jak na taki teren.
W chwili obecnej niestety nie posiadamy planów rozbudowy sieci w tym rejonie, zarówno w kwestii sygnału głosowego jak i transmisji danych. Zgłosiliśmy jednak fakt, iż jest tam zainteresowanie poprawą sygnału do naszych jednostek inwestycyjnych, aby przy planowaniu rozwoju sieci przyjrzeli się tej okolicy i podjęli działania w miarę dostępnych możliwości. Na chwilę obecną to wszystko co możemy zrobić. ”
Reasumując, klienci muszą poczekać, co wcale nie znaczy, że temat nie będzie podjęty i sytuacja realnie ulegnie poprawie. Dodajmy, iż Jarnołtówek, to nie jedyne miejsce, gdzie operatorzy mają spore problemy na obszarze przygranicznym w województwie opolskim. Takim punktem jest również choćby sąsiedztwo miast: Paczków oraz Otmuchów, gdzie zarówno na północ, jak i na południe od obu problem z sygnałem występuje nawet na zewnątrz budynków. Operatorów zapraszamy choćby do miejscowości Lubiatów koło Paczkowa, czy miejscowości Grądy, a to tylko przykłady temacie, o którym mowa

źródło: informacja własna