Nowa usługa Smart Car od T‑Mobile – Inteligentny samochód dla każdego !

Nowa usługa Smart Car od T‑Mobile – Inteligentny samochód dla każdego ! T‑Mobile wprowadził właśnie do swojej oferty usługę Smart Car. Innowacyjny produkt pozwala m.in. na monitorowanie w czasie rzeczywistym parametrów pojazdu, kontroli jego lokalizacji i tempa poruszania się, a także zwiększenie bezpieczeństwa dzięki systemowi konfigurowalnych powiadomień. Zagadki, dlaczego auto nie uruchamia się np. w czasie zimowych przymrozków czy “zgubienie samochodu” na parkingu w trakcie przedświątecznej gorączki i zakupów w centrach handlowych, to bolączki dobrze znane każdemu kierowcy. Bynajmniej jednak nie kończą się one wraz z zimą, a każdy właściciel samochodu wie, że niezdiagnozowane problemy bolą najbardziej. Zarówno dla zaawansowanych kierowców, jak i tych, którzy niespecjalnie garną się do budowania wiedzy o motoryzacji i nie pałają miłością do trzyliterowych skrótowców T‑Mobile przygotował nową usługę. Smart Car sprawi że nasze auto stanie się bardziej inteligentne: zdecydowanie łatwiej zrozumiemy co ma nam do powiedzenia, otrzymamy szereg przydatnych wskazówek, zostaniemy zaalarmowani, gdy zostanie przekroczona dozwolona prędkość lub opuszczona wyznaczona strefa. A to wierzchołek góry możliwości. Smart Car zaoferuje niemal każdemu funkcje dziś dostępne najczęściej jedynie w najnowocześniejszych i zarazem najdroższych, pojazdach i systemach.
Smart Car – bezpieczna i inteligentna podróż
Smart Car, to rozwiązanie, składające się z aplikacji mobilnej T‑Mobile Tracker oraz dedykowanego urządzenia wyposażonego w kartę Micro SIM, podłączanego do gniazdka OBD-II (On Board Diagnostics, posiadają go wszystkie samochody wyprodukowane po 2001 r.). O precyzję lokalizacji dba wbudowany system GPS, a dzięki żyroskopom oprogramowanie rejestruje nawet niewielkie ruchy czy przechyły urządzenia. Tak zaprojektowane środowisko stanowi kompleksowe źródło kontroli, diagnostyki oraz podanej w przystępny sposób informacji dla właściciela pojazdu. Wśród jego najważniejszych możliwości należy wymienić:
– prezentację aktualnej lokalizacji oraz historii przejazdów
– wykres z kondycją akumulatora z powiadomieniem o zbliżaniu się do niskiego poziomu
– informacje i alerty o niskim stanie paliwa
– szerokie opcje diagnostyczne – prezentację rozkodowanych i czytelnie opisanych błędów DTC
– alerty o przekroczeniu prędkości (przepisowej lub ustalonej w aplikacji)
– GPS z zaawansowanymi funkcjami notyfikowania w tym o przekroczeniu granic wyznaczonej strefy lub
– Natychmiastowa informacja o niebezpieczeństwie, stłuczce parkingowej, próbie holowania oraz wypięciu urządzenia
Urządzenie ma także wbudowany router WiFi, co zapewne okaże się nierzadko solidnym wsparciem podczas dłuższych podróży.
Aktywacja usługi i konfiguracja urządzenia jest wyjątkowo prosta i zajmuje niecały kwadrans. Wystarczy:
1) wyjąć urządzenie z pudełka i zainstalować aplikację na smartfonie,
2) zarejestrować się w usłudze,
3) sparować aplikację z modułem samochodowym,
4) urządzenie wpiąć do gniazdka OBD-II (On Board Diagnostics).
5) przeprowadzić krótką kalibrację GPS.
Po wykonaniu tych kilku kroków system jest gotowy do użycia.
Aplikacja T‑Mobile Tracker jest dostępna zarówno dla systemu Android:
tutaj
jak i iOS:
tutaj
25% rabatu do oferty dla pierwszych klientów
Z T‑Mobile Smart Car będą mogli skorzystać zarówno nowi jak i obecni klienci Operatora z obu rynków: indywidualnego oraz prowadzących małe i średnie firmy. Cena za urządzenie wynosi 1 zł, regularny abonament miesięczny – 40 zł, co obejmuje koszty sprzętu, korzystania z aplikacji i 10 GB danych. Umowa podpisywana jest na 24 mce. Dodatkowo istnieje możliwość aktywowania usługi Supernet Video DVD (pozwalający na nielimitowany transfer w ramach najpopularniejszych serwisów video) w cenie 5 zł/mc. Dla pierwszych zdecydowanych T‑Mobile przygotował tez niespodziankę: cena abonamentu wynosić będzie 29,99 zł przez całość trwania umowy. Warunkiem jest zawiązanie kontraktu przed końcem marca 2019 roku.
Międzynarodowe doświadczenia w służbie polskim kierowcom
Platforma Smart Car to wynik współpracy T‑Mobile Polska z firmą Mojio Inc. Kanadyjski start-up, którego jednym z inwestorów jest Deutsche Telekom, specjalizuje się w tworzeniu ekosystem łączącego świat samochodów z Internetem. Wcześniej rozwiązanie to zostało z sukcesem wprowadzone do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Austrii i Czech. Korzysta z niego z satysfakcją dziesiątki tysięcy użytkowników.
Szczegółowe informacje na temat oferty będą dostępne na stronie:
http://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specjalna/smart-car

źródło: T-Mobile