Orange i T-Mobile poprawiają jakość sygnału w dolnośląskiej Bielawie

Jak informuje nasz Czytelnik – operatorzy Networks! poprawili od piątku jakość dostępu do sieci w dolnośląskim mieście Bielawa. W nadesłanej korespondencji możemy przeczytać m.in.:
” Walczyliśmy o poprawę zasięgu w mieście Bielawa przez Networks!, również za pośrednictwem Państwa serwisu. Jak rozpoczęliśmy temat – w Bielawie była tylko jedna stacja, potem – po naszej akcji – pojawiła się w szybkim tempie druga (mobilna), która działa do dzisiaj. A od piątku ruszyła nowa stacja na terenie kotłowni Spółdzielni Mieszkaniowej (ulica Jana III Sobieskiego). Dzięki temu największe osiedle mieszkaniowe z wielkiej płyty – osiedle XXV lecia oraz jego sąsiedztwo mają w końcu normalny zasięg (często LTE+). Dotychczas w mieszkaniach na tym osiedlu nie można było nawet normalnie rozmawiać, czy wysłać sms. Odebranie sygnału LTE było ogromnym sukcesem. Teraz przed handlowcami Orange i T-Mobile dużo pracy, ponieważ bardzo wielu abonentów odeszło do sieci Play. Właśnie przez brak zasięgu. Do dzisiaj, jak mówię komuś, że mam telefon w Orange, to ze zdziwieniem odpowiadają: “Jak to ?! To Ty masz zasięg ? Przecież tylko Play ma porządny zasięg, a w Orange rozmawiać się nie da”. Handlowcy obu podmiotów będą musieli rozpoczynać rozmowę od tego, że jest normalny zasięg w tych sieciach.
Networks! cały czas w Bielawie goni Play jeśli chodzi o ilość stacji. Jak zaczynaliśmy walkę o zasięg w Networks – grupa miała jedną stację, Play dwie. Gdy pojawiła się mobilna stacja Networks! przez chwilę mieliśmy remis, ale po jakimś czasie pojawiła się kolejna stacja Play na kominie SM Bielawa i to spowodowało zmianę sytuacji na lata. Okazuje się, że ostatnią stacją Networks! nie spowodował remisu w ilości nadajników na dłużej, ponieważ w przygotowaniu jest kolejna stacja (czwarta) Play, przy ulicy Ostroszowickiej. Co więcej, wszystkie stacje Play pracują w komplecie pasm LTE. Networks! natomiast, w stacji przy ulicy Strażackiej posiada LTE 800/1800/2600, ale już na mobilnym, wywalczonym przez nas przy ulicy Tkackiej tylko LTE 1800. Na tej ostatniej, uruchomionej w piątek – z kolei LTE 1800 + 800, co dziwi, ponieważ  sąsiedztwo stacji jest mocno zurbanizowane. Dlaczego więc nie dołożono tu również LTE2600 ? Wszędzie narzeka się, że Play ma za mało własnych stacji, zaś konkurencja ma więcej. Ale akurat w powiecie dzierżoniowskim jest odwrotnie. Dla przykładu, w stolicy powiatu, Dzierżoniowie – występuje podobna podobna sytuacja, jak w Bielawie: Networks! uruchomił 5 stacji, w tym tylko dwie z agregacją. Natomiast Playa ma 7 stacji i wszystkie z zaimplementowaną agregacją i kompletem pasm. W zależności od tego, gdzie robimy testy jakości transmisji danych w sąsiedztwie nowej stacji w Bielawie – wyniki kształtują się jak niżej (zdecydowanie gorsze transfery, to wyniki testów, realizowanych wieczorem, co z całą pewnością oznacza, że stacja generuje duży ruch w szczycie, więc tym bardziej wskazane byłoby dodanie do stacji LTE2600 )
https://www.speedtest.net/result/a/4850963421
https://www.speedtest.net/result/a/4851235520
https://www.speedtest.net/result/a/4851247799
https://www.speedtest.net/result/a/4853442565
https://www.speedtest.net/result/a/4851233625
https://www.speedtest.net/result/a/4851634760
https://www.speedtest.net/result/a/4855356044
Przy teście poza szczytem, na zewnątrz, przy samym maszcie Orange można nawet osiągnąć wynik, jak niżej:
https://www.speedtest.net/result/a/4847472618

Zdjęcia stacji, uruchomionej w piątek, na maszcie Orange. Na kominie widać instalacje uruchomionej sporo wcześniej pod tym samym adresem stacji bazowej sieci Play:

źródło: informacja własna