Nowa usługa Netii – Serwery Dedykowane we współpracy z DELL EMC

Nowa usługa Netii – Serwery Dedykowane we współpracy z DELL EMC. Netia konsekwentnie rozwija swoje portfolio usług ICT dla klientów biznesowych. Dziś poinformowała o uruchomieniu nowej usługi Serwerów Dedykowanych, z której będą mogły skorzystać zarówno duże podmioty, jak i mniejsze firmy. Partnerem Netii w tym zakresie jest DELL EMC, wiodący dostawca wydajnych i niezawodnych rozwiązań serwerowych. Usługa obejmuje dostawę w modelu abonamentowym dedykowanego klientowi sprzętu DELL EMC wraz z jego kolokacją i podłączeniem w nowoczesnym Data Center w Polsce (więcej o Data Center Netii:
https://biznes.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/data-center-cloud/data-center)
– Do dyspozycji naszych klientów przekazujemy fabrycznie nowe i najbardziej wydajne urządzenia na rynku. Usługa jest świadczona w naszym Data Center Warszawie, które posiada redundantne systemy zasilania, unikalny na skalę europejską system gaszenia oraz całodobowy monitoring obiektu. Te elementy, w połączeniu ze wsparciem inżynierów Netii, dają gwarancję bezpieczeństwa i ciągłości działania – mówi Adam Kowalczyk, Starszy Kierownik Produktu w Netii.
Serwery Dedykowane pracują w infrastrukturze sieciowej HA klasy enterprise. Istnieje możliwość wykorzystania gotowych konfiguracji oraz zbudowania serwera dopasowanego do najbardziej wymagających potrzeb, zaś architektura oferowana przez DELL EMC zapewnia pełną skalowalność i niezawodność. Dzięki miesięcznemu abonamentowi klienci nie muszą ponosić wysokich kosztów inwestycyjnych, związanych z zakupem oraz utrzymaniem sprzętu i serwerowni. Serwery nie są współdzielone z innymi użytkownikami. Każdy z klientów może samodzielnie, zdalnie nimi zarządzać. Netia oferuje również profesjonalne wsparcie, a na życzenie klienta inżynierowie Netii mogą utrzymywać systemy operacyjne i bazy danych. – Cieszymy się, że Netia zdecydowała się skorzystać z rozwiązań oferowanych przez Dell EMC. Są to serwery najwyższej klasy, które w połączeniu z bezpieczną kolokacją, łączami oraz wsparciem specjalistów Netii, będą idealnym środowiskiem do budowy chmur prywatnych i hybrydowych – mówi Piotr Braun z DELL EMC Polska. – Współpraca z DELL EMC jest kolejnym krokiem w rozwoju naszej oferty NetiaNext, która obejmuje zaawansowane produkty ICT, w tym przypadku z obszaru Data Center & Cloud. Obecne portfolio Netii w tym zakresie składa się m.in. z kolokacji w kilku lokalizacjach oraz chmury publicznej. Na ten rok planujemy też wiele nowych inwestycji, w tym m.in. rozszerzenie naszej dotychczasowej oferty usług bezpieczeństwa i outsourcingu IT – mówi Rafał Bakalarz, Dyrektor Sprzedaży B2B ds. ICT w Netii

źródło: Netia