Gartner docenia Samsung Knox w kategorii zabezpieczeń dla biznesu

Gartner docenia Samsung Knox w kategorii zabezpieczeń dla biznesu. Firma Gartner, po raz czwarty z rzędu, wysoko oceniła rozwiązanie Samsung Knox. W najnowszym raporcie Mobile OSs and Device Security: A Comparison of Platforms („Bezpieczeństwo mobilnych systemów operacyjnych i urządzeń: porównanie platform”) platforma Knox, w wersji 3.2, otrzymała ocenę „silna” w 27 z 30 kategorii.
– Samsung jako jedyny producent, który otrzymuje wysokie oceny we wszystkich kategoriach zabezpieczeń dla przedsiębiorstw.
– Samsung Knox uzyskał więcej certyfikatów bezpieczeństwa na całym świecie niż jakiekolwiek inne rozwiązanie mobilne.
– Samsung Knox 3.2 uzyskał wysokie oceny w 27 z 30 kategorii.
W raporcie Gartnera, zbadano rozwiązania zabezpieczeń różnych producentów przez porównanie podstawowych funkcji zabezpieczeń systemu operacyjnego wbudowanych w platformy urządzeń mobilnych oraz możliwości zarządzania zabezpieczeniami w przedsiębiorstwie. Samsung Knox, mobilna platforma zabezpieczeń, instalowana fabrycznie na urządzeniach przenośnych firmy Samsung, została po raz czwarty z rzędu bardzo wysoko oceniona przez firmę Gartner. Samsung Knox 3.2 uzyskał ocenę „silna” w 27 z 30 kategorii. Firma Samsung jest jedynym producentem, który otrzymał tę ocenę we wszystkich kategoriach zarządzania zabezpieczeniami w przedsiębiorstwie. Samsung Knox składa się z szeregu mechanizmów, które zapewniają ochronę urządzeń mobilnych przed włamaniami, złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami. Bezpieczeństwo platformy Samsung Knox rozpoczyna się na etapie produkcji – od wdrożenia zaufanego środowiska sprzętowego, następującej po nim serii rygorystycznych kontroli bezpieczeństwa, które uruchamiają się podczas włączania urządzenia i stale monitorują jego integralność. Dzięki wysokiemu poziomowi zabezpieczeń, platforma Samsung Knox otrzymała więcej certyfikatów bezpieczeństwa na całym świecie niż jakiekolwiek inne rozwiązanie mobilne i jest wykorzystywana w wielu jednostkach administracji publicznej.
Lista certyfikatów bezpieczeństwa, które otrzymał Samsung Knox:
https://www.samsungknox.com/en/knox-platform/knox-certifications
Lista urządzeń Samsung wyposażonych w platformę Samsung Knox:
https://www.samsungknox.com/en/knox-platform/supported-devices
Więcej informacji na temat Samsung Knox:
https://www.samsung.com/pl/business/mobile-solutions/knox-solutions/

źródło: Samsung