motorola one action – pierwsza na rynku smartfonów ultraszerokokątna kamera akcji

motorola one action – pierwsza na rynku smartfonów ultraszerokokątna kamera akcji. Życie nie stoi w miejscu i tak samo użytkownicy telefonów nie powinni tego robić. Stąd Motorola ma dla nich sposób na uwiecznianie tych najcenniejszych chwil. Tym rozwiązaniem jest motorola one action, czyli najnowsze urządzenie z rodziny motorola one, które umożliwia filmowanie świata w ruchu i wyświetlanie nagrań na dużym ekranie. Motorola one action to pierwsze na rynku smartfonów urządzenie z ultraszerokokątną kamerą akcji [1], która umożliwia nagrywanie wideo w orientacji poziomej, gdy telefon jest trzymany pionowo [2]. Wyposażony w potrójny system aparatów smartfon dostarcza wysoką jakość filmów i zdjęć oraz wsparcie funkcji oferowanych przez sztuczną inteligencję (AI). Te wszystkie zarejestrowane wyjątkowe chwile użytkownik może przeglądać na zachwycającym ekranie CinemaVision o proporcjach 21:9, zaś elegancka konstrukcja telefonu ułatwia komfortowe trzymanie i korzystanie z telefonu jedną ręką.
Trzy aparaty. Akcja bez ograniczeń.
Użytkownicy, którzy spędzają czas aktywnie, w końcu doczekali się kamery stworzonej specjalnie dla nich. Motorola one action ma potrójny system aparatów z pierwszą na rynku smartfonów ultraszerokokątną kamerą akcji [1] o kącie widzenia 117°, dzięki której można nagrywać porywające wideo o czterokrotnie większej zawartości kadru [2]. Specjalne połączenie innowacyjnego sprzętu i oprogramowania umożliwia nagrywanie imponujących, ultraszerokokątnych filmów telefonem trzymanym w bardziej naturalnej pozycji pionowej. Podczas odtwarzania filmu w orientacji horyzontalnej można przeżyć jeszcze raz wszystkie emocjonujące przygody na pełnym ekranie. Zaawansowana funkcja stabilizacji obrazu zapewnia płynność filmu, dzięki której można zapomnieć o poruszonych nagraniach. Zdecydowanie warto też wspomnieć o technologii Quad Pixel 2,0 µm, która czterokrotnie zwiększa światłoczułość, co sprawia, że filmy są ostrzejsze i jaśniejsze w każdej sytuacji. Główny aparat 12 MP z autofocusem z detekcją fazy (PDAF) ustawia ostrość na obiekcie w mgnieniu oka. Piksele o wielkości 1,25 µm i przysłona f/1,8 gromadzą więcej światła, dzięki czemu zdjęcia są jaśniejsze. Wykrywający głębię aparat 5 MP ułatwia z kolei dodawanie do zdjęć naturalnego efektu rozmycia tła oraz dostosowywanie intensywności obszaru ostrości po zrobieniu zdjęcia. Efektem jest idealny portret. Robienie zdjęć o profesjonalnej jakości jest naprawdę proste dzięki funkcjom sztucznej inteligencji (AI) moto, takim jak optymalizacja zdjęcia, inteligentna kompozycja i automatyczne rozpoznawanie uśmiechu [4].
Kino w kieszeni
Nagrane wideo można komfortowo wyświetlać na ekranie CinemaVision (21:9) Full HD+ o przekątnej 6,3 cala, sięgającym od krawędzi do krawędzi telefonu i oferującym kinowe wrażenia. Zyskują na tym także ulubione filmy, które nareszcie można oglądać w oryginalnym ultrapanoramicznym formacie na godnym ich ekranie. Obrazu o proporcjach 21:9 na wyświetlaczu motorola one action nie trzeba tak często przewijać jak w innych telefonach, a sam ekran można wygodnie obsługiwać jedną ręką.
Akcja i inteligencja
Motorola one action ma zaawansowane funkcje aparatu wspierane przez funkcje głębokiego uczenia się ośmiordzeniowego procesora. Nie trzeba już martwić się o miejsce na zdjęcia – pamięć wewnętrzna telefonu ma pojemność 128 GB, a dodatkowo można ją rozbudować przy użyciu karty microSD o pojemności 512 GB, zyskując mnóstwo miejsca na wszystkie cenne wspomnienia6. Motorola one action oferuje pamięć Universal Flash Storage (UFS) umożliwiającą ultraszybkie działanie i komfortową wielozadaniową pracę.
Moc na cały dzień
Bateria o pojemności 3500 mAh wystarczy na dzień pracy po jednym naładowaniu [3]. Można na przykład obejrzeć 11 godzin filmów, przelatując nad całym kontynentem i z powrotem, słuchać ulubionej playlisty przez 47 godzin albo po prostu cieszyć się spokojem, jaki zapewnia sześć i pół dnia czasu gotowości [3].
Przydatne innowacje Google
Google ułatwia wykonywanie codziennych zadań dzięki Asystentowi Google i pomaga w znalezieniu cyfrowej równowagi (Digital Wellbeing). Motorola kontynuuje współpracę z Google, aby zapewniać użytkownikom atrakcyjne funkcje oprogramowania. W ramach programu Android One użytkownicy mogą liczyć na comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń przez 3 lata, aktualny system i prosty w obsłudze interfejs [5]. Motorola one action wyposażono w uwielbiane przez użytkowników funkcje moto, takie jak Akcje gestów moto, które ułatwiają codzienne interakcje z telefonem. Dzięki nim wystarczy obracać nadgarstkiem w celu uruchomienia aparatu, potrząsać dwukrotnie ręką, aby włączyć latarkę albo poruszać się po menu za pomocą nowo zaprojektowanej nawigacji jednym przyciskiem. Wyświetlacz moto prezentuje podgląd powiadomień i aktualności, dzięki czemu widać, co się dzieje, bez odblokowywania telefonu.
Ceny i dostępność
Motorola one action będzie dostępna w Polsce od 16 sierpnia 2019 roku w cenie 1099 zł.

[1] Specjalna kamera z technologią Quad Pixel 2,0 μm umożliwiająca nagrywanie pod kątem 117° w pozycji pionowej i wyświetlanie filmu w pozycji poziomej.
[2] W porównaniu z obszarem obrazu głównego aparatu o polu widzenia 78° z tymi samymi proporcjami.
[3] Bateria musi być mocno wyczerpana. Tempo ładowania spada wraz ze wzrostem poziomu naładowania. Wszystkie dane dotyczące żywotności baterii są podane w przybliżeniu i na podstawie mieszanego profilu wykorzystania przez przeciętnego użytkownika, z uwzględnieniem trybów działania i gotowości w optymalnych warunkach sieciowych. Rzeczywisty czas działania baterii różni się w zależności od wielu czynników, takich jak moc sygnału, ustawienia sieci i urządzenia, temperatura, stan baterii i wzorce wykorzystania.
[4] Funkcja zdjęcia z uśmiechem może rozpoznać do 5 twarzy w jednym kadrze.
[5] Platforma Android One w Ameryce Łacińskiej i Europie z wyjątkiem Rosji. Telefon został wprowadzony na rynek Ameryki Łacińskiej i Europy z systemem Android 9 Pie i uzyska aktualizacje systemu do wersji Android Q oraz Android R. Aktualizacje zabezpieczeń będą oferowane przez trzy lata od daty premiery światowej w sierpniu 2019 r.
[6] Pamięć dostępna dla użytkownika jest mniejsza ze względu na zainstalowane fabrycznie oprogramowanie i może ulegać zmianie bez powiadomienia wskutek aktualizacji oprogramowania. Działa z kartami microSD o pojemności do 512 GB. Karty microSD są do nabycia osobno. Zawartość z ograniczeniami DRM nie zawsze można przenosić na kartę pamięci.