T-Mobile i Orange wciąż na czele – ranking RFBENCHMARK (lipiec 2019)

T-Mobile i Orange wciąż na czele – ranking RFBENCHMARK (lipiec 2019). Na łamach portalu RFBenchmark.pl opublikowano lipcowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Przedmiotem badania była jakość i szybkość Internetu mobilnego w Polsce. Zauważalna jest stabilizacja wyników w porównaniu z poprzednim miesiącem. T-Mobile utrzymał prowadzenie w kategorii średniej szybkości pobierania danych, a Orange powrócił jako lider klasyfikacji średniej szybkości wysyłania danych. Najniższą wartość ping bez zmian należy do Orange. Lipcowy ranking RFBENCHMARK powstał na podstawie 129407 pomiarów aplikacji mobilnej. To kolejny z rzędu rekord w liczbie wykonanych testów odnotowany na platformie. Pomiary odbywały się najczęściej z wykorzystaniem technologii 4G (86,01%). Zgodnie z oczekiwaniami, coraz rzadziej urządzenia użytkowników aplikacji mobilnej RFBENCHMARK pozostają w zasięgu technologii starszej generacji: 3G (13,87%) i 2G (0,12%).
Średnia szybkość pobierania danych
Lipiec, to kolejny miesiąc, gdy T-Mobile znalazł się na pozycji lidera w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Operator umocnił się na pierwszym miejscu dzięki wynikowi 26,71 Mb/s. Nie doszło również do zmian na pozostałych miejscach w rankingu. Drugie miejsce zostało przyznane Orange (26,12 Mb/s), a na trzeciej pozycji znalazł się Play (25,42 Mb/s). Ostatnie miejsce przypadło Plusowi (21,67 Mb/s).
Średnia szybkość wysyłania danych
Orange odzyskał prowadzenie w klasyfikacji średniej szybkości wysyłania danych z wynikiem 13,11 Mb/s. Na drugim miejscu znalazł się Play z rezultatem 12,47 Mb/s. Z kolei Plus (12,19 Mb/s), który sprawił niespodziankę w zeszłym miesiącu, spadł aż o dwie pozycje i ostatecznie zameldował się na najniższym stopniu podium. T-Mobile w lipcu znalazł się na ostatnim miejscu z wynikiem zbliżonym do pierwszej trójki (12,01 Mb/s).
Najniższa wartość ping
W tej kategorii wyraźnie najlepszy wynik odnotował Orange (35,06 ms). T-Mobile (38,1 ms) i Play (38,88 ms) stoczyły zaciętą walkę o drugie miejsce, która wyszła na korzyść pierwszego operatora. Plus uzyskał najsłabszy wynik (43,23 ms) i tym samym zakończył rywalizację na ostatnim miejscu.
pełne dane analityczne za lipiec 2019 r.

źródło: Notel