Samsung Galaxy Fold już dostępny!

Samsung Galaxy Fold już dostępny! Firma Samsung ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Galaxy Fold – urządzenia, które tworzy nową kategorię technologii mobilnej. Począwszy od 6 września Galaxy Fold będzie dostępny w Korei, a w późniejszym terminie w wybranych krajach, m.in. we Francji, Niemczech, Singapurze, USA i Wielkiej Brytanii, w wersji Cosmos Black i Space Silver. Ponadto na wybranych rynkach urządzenie będzie gotowe na obsługę 5G, dzięki czemu użytkownicy będą mogli korzystać z najnowszego standardu łączności sieciowej. Galaxy Fold zaprojektowano, by inspirował nowe doświadczenia – gdy jest złożony, na jego zewnętrznym wyświetlaczu użytkownik jedną ręką uzyska wygodny dostęp do najważniejszych danych i funkcji, natomiast po rozłożeniu urządzenie oferuje wyświetlacz Infinity Flex o przekątnej 7,3 cala, który zapewnia nowe sposoby multitaskingu, oglądania wideo czy grania [1].

Ostatnie miesiące firma Samsung poświęciła na dopracowanie Galaxy Fold tak, by zapewnić najlepsze wrażenia z użytkowania. Poprawiono nie tylko konstrukcję urządzenia, ale przemyślano również proces prezentacji Galaxy Fold konsumentom. – Tworząc to innowacyjne, definiujące swoją kategorię urządzenie, stawiliśmy czoła ogromnemu wyzwaniu inżynieryjnemu. Teraz jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc wypuścić na rynek tę pionierską technologię mobilną i pozwolić doświadczyć jej użytkownikom – powiedział DJ Koh, President i CEO, IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics. – Użytkownicy pozytywnie odebrali większe ekrany, a rewolucyjna forma Galaxy Fold oferuje jeszcze większy i bardziej angażujący wyświetlacz, przy zachowaniu pełnej mobilności. Oto urządzenie, które przekracza granice tradycyjnego projektowania smartfonów.
Pierwszy w swoim rodzaju UX
Galaxy Fold łączy preferowane przez użytkowników cechy smartfonów i tabletów, czego efektem jest nowy rodzaj urządzenia mobilnego i jedyne w swoim rodzaju wrażenia z użytkowania – od nowatorskiej formy i materiałów po wyjątkowy, składany UX, wszechstronny aparat i wydajność klasy premium. Firma Samsung nawiązała współpracę z partnerami, by zapewnić użytkownikom całkowicie nowe doświadczenie użytkowe, które zmieni sposób posługiwania się urządzeniami mobilnymi oraz pozwoli w pełni wykorzystać składany design oferujący dwa wyświetlacze: zewnętrzny i główny. W efekcie urządzenie otwiera przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości. Galaxy Fold zmienia sposób rejestrowania, udostępniania i edycji treści mobilnych. Gdy urządzenie jest złożone, można nagrać krótki filmik, a następnie rozłożyć je, by obejrzeć wideo na większym wyświetlaczu. Funkcja App Continuity [2] płynnie przeniesie odtwarzaną treść z wyświetlacza zewnętrznego na główny. Z kolei Multi-Active Window umożliwia korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie w czasie rzeczywistym, co przekłada się na efektywną wielozadaniowość. W tym samym czasie można więc edytować nagranie, przeszukiwać galerię zdjęć i odbierać wiadomości od przyjaciół i współpracowników [3].

Dzięki obsłudze 5G, użytkownicy Galaxy Fold będą mogli w pełni wykorzystać największe prędkości oferowane przez operatorów na wybranych rynkach. Galaxy Fold 5G wspiera sieć nowej generacji, pozwalając błyskawicznie przesyłać i pobierać wideo, treści i bogate graficznie gry o wysokiej rozdzielczości. A dzięki dużemu wyświetlaczowi Infinity Flex o wielkości 7,3 cala, Galaxy Fold zmienia sposób, w jaki konsumenci bawią się i pracują. Konsumenci, którzy kupią Galaxy Fold otrzymają ekskluzywny dostęp 24/7 do ekspertów firmy, którzy udzielą wsparcia zarówno online, jak i przez telefon. Firma Samsung dołoży starań, by proces obsługi konsumentów na każdym rynku był równie wyjątkowy jak samo urządzenie.
Więcej informacji na temat Galaxy Fold można znaleźć na:
news.samsung.com/galaxy,
http://www.samsungmobilepress.com
https://www.samsung.com/global/galaxy/galaxy-fold

Specyfikacja Galaxy Fold:

Galaxy Fold
Wyświetlacz Wyświetlacz główny*- 7,3” QXGA+ Dynamic AMOLED (4,2:3) Infinity Flex (2152*1536), 362 ppi

Wyświetlacz zewnętrzny**

– 4,6” HD+ Super AMOLED (21:9), 720*1680, 399 ppi

‘*Wyświetlacz główny: Ekran mierzony po przekątnej jako pełen prostokąt bez brania pod uwagę zaokrąglonych rogów i górnego wycięcia. Rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi i górne wycięcie.
**Wyświetlacz zewnętrzny: Ekran mierzony po przekątnej jako pełen prostokąt bez brania pod uwagę zaokrąglonych rogów. Rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi.

Korpus Złożony: 62,8 x 160,9 x 15,7 mm – 17,1mm, 276 gRozłożony: 117,9 x 160,9 x 6,9 mm – 7,6 mm (ekran), 276 g
Aparat Aparat wierzchni Aparat Selfie 10 MP: F2,2, rozmiar pikseli: 1,22 μm, pole widzenia: 80˚
Podwójny aparat przedni Aparat Selfie 10 MP: F2,2, rozmiar pikseli: 1,22 μm, pole widzenia: 80˚
Aparat głębi RGB 8 MP: F1,9, rozmiar pikseli: 1,22 μm, pole widzenia: 85˚
Potrójny aparat tylny Obiektyw ultraszerokokątny 16 MP: F2,2, rozmiar pikseli: 1,0 μm, pole widzenia: 123˚Obiektyw szerokokątny 12 MP: Super Speed Dual Pixel AF, OIS, F1,5/F2,4, rozmiar pikseli: 1,4 μm, pole widzenia: 77˚
Teleobiektyw 12 MP: PDAF, F2,4, OIS, rozmiar pikseli: 1,0 μm, pole widzenia: 45˚
Podwójny OIS, zoom optyczny: oddalenie 0,5x i przybliżenie 2x, zoom cyfrowy do 10x, nagrywanie HDR10+, Tracking AF
Procesor Procesor ośmiordzeniowy 7 ㎚ 64 bity (2,84 ㎓ + 2,41 ㎓ + 1,78 ㎓)
Pamięć 12 GB RAM oraz 512 GB pamięci wewnętrznej (UFS3.0)
*Rzeczywista ilość pamięci może się różnić w zależności od zainstalowanego fabrycznie oprogramowania.
Bateria Model LTE: podwójna bateria o mocy (typowej) 4380 mAh*
Model 5G: podwójna bateria o mocy (typowej) 4235 mAh*’*Wartość typowa testowana przez inną firmę w warunkach laboratoryjnych. Wartość typowa to szacowana wartość średnia uwzględniająca zróżnicowanie pojemności wśród próbek baterii testowanych w ramach standardu IEC 61960. Oceniona (minimalna) wartość wynosi 4135 mAh w przypadku modelu 5G i 4275 mAh w przypadku modelu LTE. Rzeczywista żywotność baterii może się różnić w zależności od otoczenia sieciowego, schematu użytkowania i innych czynników. Więcej informacji dostępnych na www.samsung.com.
Ładowanie Obsługa szybkiego ładowania zarówno formie przewodowej, jak i bezprzewodowej*
Wireless PowerShare***Ładowanie przewodowe kompatybilne z QC2.0 i AFC; ładowanie bezprzewodowe kompatybilne z WPC i PMA.
**Bezprzewodowe PowerShare dotyczy wyłącznie smartfonów Samsung i innych marek obsługujących ładowanie bezprzewodowe WPC Qi takich jak Galaxy S10e, S10, S10+ S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE i Note5, urządzeń obieralnych takich jak Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3 i Galaxy Watch oraz słuchawek Galaxy Buds. Funkcja może nie działać w przypadku niektórych akcesoriów, etui i urządzeń innych marek. W zależności od otoczenia sieciowego może wpływać na zasięg lub transfer danych.
System Operacyjny Android 9 (Pie)
Sieć Model LTE: Udoskonalona 2X2 MIMO, 6CA, LAA, LTE kat.18
– Pobieranie do 1,2 Gbps / Przesyłanie do 150 Mbps
Model 5G: Niesamodzielna (NSA), Sub6
*Może się różnić w zależności od rynku, operatora i dostawców usług.
Łączność Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax HE80 MIMO, 1024QAMBluetooth® v 5.0, ANT+, USB typu C, NFC, Lokalizacja (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)
*Zasięg Galileo i BeiDou może być ograniczony. BeiDou może nie być dostępne w niektórych krajach.
Karta SIM Model LTE: jedna karta eSIM i jedna karta Nano SIM
Model 5G: jedna karta Nano SIM
*Dostępność może się różnić w zależności od kraju i operatora.
*Dostępność kart eSIM może się różnić w zależności od kraju i operatora.
*Karta SIM sprzedawana osobno.
Czujniki Pojemnościowy skaner linii papilarnych (boczny), Akcelerometr, Barometr, Czujnik żyroskopowy, Kompas, Czujnik Halla, Czujnik zbliżeniowy, Czujnik światła RGB
Uwierzytelnienie Typ blokady: wzór, PIN, hasło
Typ blokady biometrycznej: skaner linii papilarnych, rozpoznanie twarzy
*Galaxy Fold wyposażono w boczny pojemnościowy skaner linii papilarnych.
Audio Głośniki stereo i będące elementem zestawu słuchawki Galaxy BudsDźwięk przestrzenny dzięki technologii Dolby Atmos (w tym Dolby Digital, Dolby Digital Plus.)
Obsługa UHQ 32 bity &DSD64/128*, PCM: do 32 bitów, DSD: DSD64/128
Odtwarzane formaty audio: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF*Odtwarzanie DSD64 i DSD128 może być ograniczone w zależności od formatu pliku.
Wideo Odtwarzane formaty wideo: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
Połączenie TV: Bezprzewodowe – Smart View (screen mirroring 1080 p przy 30 fps) / Przewodowe – obsługa DisplayPort przy użyciu USB typu C. Obsługa przesyłu wideo przy łączeniu za pomocą adaptera HDMI. (DisplayPort 4K UHD przy 60 fps)
Elementy zestawu Galaxy Fold, Galaxy Buds, Kabel do transferu danych, Adapter podróżny, Otwieracz gniazda karty SIM, Złącze USB (OTG), Skrócona instrukcja obsługi, Etui Aramid Fiber Cover
*Poszczególne elementy zestawu mogą nie być dostępne w zależności od zakupionego modelu bądź kraju / regionu zamieszkania. Wyłączając etui, czarne elementy zestawu dołączane są do czarnych urządzeń, natomiast białe do urządzeń we wszystkich pozostałych kolorach.

* Wszystkie funkcjonalności, cechy, specyfikacje i inne informacje o produkcie podane w niniejszym dokumencie, w tym między innymi korzyści, design, ceny, komponenty, wydajność, dostępność i możliwości, mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.
* Wszystkie podane w niniejszym dokumencie specyfikacje i opisy mogą się różnić od rzeczywistych specyfikacji i opisów produktu. Samsung zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian na tej stronie i w jej treści, w tym między innymi w odniesieniu do funkcjonalności, cech, specyfikacji, graficznego interfejsu użytkownika, obrazów, korzyści, designu, cen, komponentów, wydajności, dostępności, możliwości i wszelkich innych informacji o produkcie, bez uprzedzenia.

[1] Ekran mierzony po przekątnej jako pełen prostokąt bez brania pod uwagę zaokrąglonych rogów i górnego wycięcia. Rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi i górne wycięcie.
[2] Wybrane aplikacje firm trzecich mogą nie wspierać tej funkcji.
[3] Wybrane aplikacje firm trzecich mogą nie wspierać tej funkcji.

źródło: Samsung