Samsung: 5 urządzeń domowych, którymi możesz sterować za pomocą smartfona

5 urządzeń domowych, którymi możesz sterować za pomocą smartfona. Dziś mało kto potrafi wyobrazić sobie życie bez smartfonów. Za ich pomocą możemy wysyłać maile, robić wysokiej jakości zdjęcia, czy oglądać ulubione seriale. Dzięki nim mamy dostęp do rozrywki i pracy z prawie każdego miejsca na świecie. Dlaczego więc nie wykorzystać ich do sterowania urządzeniami w naszym domu? Za pośrednictwem aplikacji Samsung SmartThings możemy kontrolować i planować pracę sprzętów domowych z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie. Oto 5 inteligentnych urządzeń, którymi można zarządzać zdalnie za pośrednictwem SmartThings.
1. Szybko i dokładnie
Linia pralek Samsung z technologią QuickDrive™ to przełom w dziedzinie prania. Dzięki specjalnej konstrukcji bębna, który przenosi ubrania z góry na dół, a umieszczona z tyłu obracająca się niezależnie płyta powoduje ich ruch do tyłu i do przodu, możliwe jest skrócenie cyklu prania nawet o połowę. Program Super Szybki pozwala wykonać pełen cykl prania i wyjąć czyste, wypłukane i odwirowane ubrania już po 39 minutach. Aby pranie stało się jeszcze prostsze, możemy skorzystać z aplikacji SmartThings, z poziomu której włączymy, wyłączymy i zatrzymamy pralkę oraz zaplanujemy jej uruchomienie na konkretną godzinę. Asystent prania w aplikacji SmartThing zasugeruje nam również jaki tryb prania powinniśmy wybrać dla poszczególnych tkanin i wyświetli kluczowe informacje o czasie prania oraz jego skuteczności.
2. Podwójna przyjemność
Piekarnik Dual Cook Flex™ marki Samsung daje nam możliwość jednoczesnego pieczenia karkówki w ziołach i szarlotki, mimo, że wymagają odmiennych temperatur i trybów. Urządzenie jest podzielone separatorem na dwie komory i posiada dzielone drzwi Flex Door, które umożliwiają otworzenie połowy lub całego piekarnika, ułatwiając doglądanie dań. Za pomocą aplikacji SmartThings możliwe jest automatyczne wybieranie ustawień pod konkretny, zapisany przepis oraz sterowanie i monitorowanie pracy piekarnika. Wskazując w aplikacji jakie danie chcemy przyrządzić, uzyskamy informacje jakiego trybu oraz temperatury wymaga jego przygotowanie.
3. Sprzątanie bez wysiłku
Inteligentnego robota sprzątającego Samsung POWERbot™ można uruchomić lub zatrzymać jednym dotknięciem. SmartThings pozwala na ustalenie czasu sprzątania oraz sprawdzenie historii pracy podczas naszej nieobecności w domu. Co więcej, za pomocą aplikacji możemy wskazać konkretne miejsce w mieszkaniu, które wymaga dokładnego posprzątania, a POWERbot™ skupi się na nim szczególnie. Jeśli chcemy, żeby dom był posprzątany bez naszego wysiłku, nie musimy używać magii, wystarczy nowoczesna technologia.
4. Optymalna temperatura
Dzięki SmartThings możemy kontrolować temperaturę w domu, nawet jeśli jesteśmy na drugim końcu miasta. Korzystając z możliwości zdalnego sprawdzania oraz zarządzania bieżącą temperaturą z poziomu smartfonu, możemy znacznie oszczędzić energię potrzebną do ogrzania pomieszczeń. Nowoczesne termostaty nie tylko optymalizują temperaturę w domu, ale także zabezpieczają go przed przegrzaniem lub wychłodzeniem.
5. Włącz czyste powietrze
Za pomocą aplikacji SmartThings można sterować także najnowszymi urządzeniami w portfolio marki Samsung – oczyszczaczami powietrza*. Urządzenia usuwają aż do 99,97% szkodliwych zanieczyszczeń**, gwarantując zdrowszy sen i lepsze samopoczucie. Ich skuteczność zapewniają trzy filtry: wstępny zatrzymuje m.in. kurz i sierść, filtr węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy, a filtr HEPA 13 walczy z alergenami, bakteriami i roztoczami oraz wyłapuje cząsteczki PM1,0; PM2,5 i PM10. Bez względu na to, czy relaksujemy się na kanapie, czy spędzamy czas poza domem, możemy łatwo sprawdzić na smartfonie stan powietrza w naszym mieszkaniu oraz uruchomić bądź wyłączyć oczyszczacz powietrza Samsung.
Urządzenia domowe, którymi można sterować za pośrednictwem aplikacji SmartThings to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy stawiają na wygodę i komfort we własnym domu. Dzięki połączeniu z Internetem można maksymalnie wykorzystać wszystkie funkcje innowacyjnych urządzeń marki Samsung i stworzyć inteligentny dom. Aplikacja SmartThings dostępna jest na platformy z systemem Android i IOS.

* dotyczy modelu Model AX90R7080WD i AX60R5080WD
** Wynik w odniesieniu do cząstek kurzu o wielkości 0,26 mikrometra
(na podstawie danych Narodowego Instytutu Testów w Korei).

źródło: Samsung