Ericsson finalizuje przejęcie firmy Kathrein, producenta anten i filtrów

Ericsson finalizuje przejęcie firmy Kathrein, producenta anten i filtrów
– Pracownicy firmy Kathrein z działów projektowania, produkcji i sprzedaży, dołączą do Ericsson
– Dzięki przejęciu, Ericsson rozszerza portfolio Ericsson Radio System o nowe produkty i wzmacnia strategiczne kompetencje
– Przejęcie Kathrein umacnia fundamenty Ericsson
Ericsson (NASDAQ: ERIC) sfinalizował przejęcie biznesu anten i filtrów Kathrein, największego producenta anten i filtrów na świecie, z siedzibą w Rosenheim, Niemczech. Finalizacja jest następstwem ogłoszenia z 25 lutego 2019 roku. Przejęcie firmy Kathrein rozszerza portfolio rozwiązań Ericsson Radio System oraz wnosi wiedzę i niezbędne kompetencje na temat rozwoju produktów dostępu radiowego. Ericsson zyskał doświadczoną i kompetentną organizację zajmującą się badaniami i rozwojem, produkcją i sprzedażą, z siedzibą w ponad 20 lokalizacjach, w tym w Niemczech, Rumunii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Chinach.

Niezwykle doświadczeni specjaliści z Europy, umacniają silną podstawę badawczo-rozwojową firmy Ericsson, w 21 lokalizacjach na starym kontynencie. Fredrik Jejdling, wiceprezes w Ericsson, powiedział: „Serdecznie witamy naszych nowych kolegów. Jesteśmy przekonani, że razem będziemy rozwijać nasze produkty radiowe, których potrzebują klienci w zakresie 5G i nie tylko. Dzięki integracji radiotelefonów z antenami, przy jak najlepszym wykorzystaniu miejsca, będziemy umacniać światowej klasy portfolio nowej generacji.” Domena anten ewoluuje przy użyciu wielu częstotliwości i wielu technologii. Jednocześnie integrowane są radiotelefony i anteny, aby zoptymalizować wykorzystanie miejsca na stronie i ogólną wydajność sieci, co ma kluczowe znaczenie dla wprowadzenia 5G. To sprawia, że ​​anteny stają się komponentami pasywnymi w kierunku bardziej zaawansowanej technologii i obszaru o strategicznym znaczeniu. Potężniejsze sieci 5G będą napędzać rozwój anten w celu dalszej poprawy wydajności, pojemności i zasięgu.

źródło: Ericsson