T-Mobile w dobrej kondycji – ranking RFBENCHMARK (wrzesień 2019)

T-Mobile w dobrej kondycji – ranking RFBENCHMARK (wrzesień 2019). RFBENCHMARK opublikował wrześniowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Tradycyjnie dotyczy on jakości i szybkości Internetu mobilnego w Polsce. We wrześniu pierwsze miejsce w klasyfikacji średniej szybkości pobierania danych zajął T-Mobile. Ten operator odnotował także najlepszy wynik w kategorii najniższej wartości ping. W trzeciej badanej kategorii, średniej szybkości wysyłania danych, najlepszy okazał się Orange. We wrześniu po raz kolejny odnotowano rekord pomiarów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBENCHMARK. Wyniosła ona dokładnie liczbę 174143 testów. Użytkownicy aplikacji najczęściej korzystali z technologii 4G (89,15%) wszystkich testów. Zmniejszyła się w porównaniu z poprzednimi miesiącami liczba pomiarów w technologii 3G i stanowiła 10,75% wszystkich badań. Marginalna na terenie Polski jest już technologia 2G (0,1%).
Średnia szybkość pobierania danych
Po krótkiej przerwie na pozycję lidera powrócił T-Mobile dzięki wynikowi 27,75 Mb\s. Orange znalazł się tuż za nim notując 27,64 Mb\s. Na trzecim miejscu znalazł się Play (25,88 Mb\s). Za nim, na ostatniej pozycji zameldował się Plus z wynikiem 22,84 Mb\s.
Średnia szybkość wysyłania danych
Najlepszym operatorem według klasyfikacji średniej szybkości wysyłania danych był we wrześniu Orange. W pierwszym miesiącu jesieni przeciętnie abonenci mogli wysyłać pliki z szybkością 13,52 Mb\s. Drugie miejsce należało do T-Mobile (12,87 Mb\s). Operator nie powinien jednak zbyt entuzjastycznie cieszyć się z drugiej lokaty, gdyż tuż tuż znalazł się Plus (12,75 Mb\s). Na czwartym miejscu we wrześniu w tej kategorii sklasyfikowaliśmy sieć Play (12,15 Mb\s).
Najniższa wartość ping
We wrześniu T-Mobile uzyskał w tej kategorii zdecydowanie najlepszy wynik 36,41 ms. Reszta operatorów pozostała w tyle ze sporą różnicą. Na podium ze srebrnym medalem wylądował Plus (45 ms), który wyprzedził Orange (45,93 ms). Wrześniowy raport w dziedzinie wartości ping zamknął Play, z najsłabszymi rezultatem wynoszącymi 47,1 ms.
Pełne dane za wrzesień 2019 r.

źródło: Notel