Rusza program One UI Beta – Korzystaj z systemu Android 10 na Galaxy S10e, S10 i S10+

Rusza program One UI Beta – Korzystaj z systemu Android 10 na Galaxy S10e, S10 i S10+. Samsung ogłosił uruchomienie programu Beta One UI dla polskich użytkowników smartfonów z serii Galaxy S10 . W ramach programu będzie można przetestować system Android 10 przed jego oficjalnym udostępnieniem dla smartfonów marki Samsung. One UI został zaprojektowany z myślą o uproszczeniu i usprawnieniu interakcji z urządzeniami. Od momentu wprowadzenia One UI na rynek, firma Samsung udoskonala to rozwiązanie, rozbudowując jego możliwości, aby pomóc użytkownikom skoncentrować się na najistotniejszych zadaniach. Uczestnicy programu BETA One UI będą mogli przetestować szereg nowych funkcji, które zostaną udostępnione wszystkim, wraz z premierą Android 10 dla smartfonów Samsung.
Skup się na tym, co istotne
Przejrzysty i łatwy w użyciu interfejs zapewnia łatwiejszą nawigację, a uproszczony design sprawia, że powiadomienia zajmują mniej miejsca, dzięki czemu użytkownicy otrzymują informacje na bieżąco, mogąc jednocześnie skoncentrować się na wykonywanym zadaniu. Dostosowano również układy przycisków aby ich obsługa była jeszcze bardziej intuicyjna, a sterowanie urządzeniem z użyciem gestów jest teraz dużo prostsze.

Powiadomienie o połączeniu i pasek głośności zostały zminimalizowane.

Jeszcze wygodniejsze środowisko mobilne
Nowy, inteligentniejszy układ zapewnia jeszcze lepsze doznania wizualne. Udoskonalony tryb ciemny, szczególnie przydatny w nocy, automatycznie reguluje jasność obrazów, tekstów i kolorów na wyświetlaczu przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia baterii.


Zaktualizowany One UI (z prawej strony) obejmuje teraz tryb ciemny na ekranie głównym.

Ekran Smart Lock automatycznie dostosowuje kolor i format zegara oraz powiadomień, tak aby tekst i ikony były zawsze wyraźnie widoczne.

Ekran Smart Lock automatycznie dostosowuje kolor tekstu na ekranie blokady.

Cyfrowy dobrostan
Rozszerzony interfejs użytkownika One UI oferuje szeroki zakres narzędzi, które pomogą zarządzać cyfrowym dobrostanem. Tryb skupienia umożliwia tymczasowe wstrzymanie pracujących w tle aplikacji, gdy trzeba ograniczyć do minimum wszystko, co rozprasza uwagę. To szczególnie przydatne, gdy konieczna jest maksymalna efektywność i koncentracja na jednym, wybranym zadaniu. Utrzymanie wydajności smartfonu także jest łatwiejsze dzięki intuicyjnemu menu Konserwacja urządzenia, które umożliwia szybszy dostęp do podstawowych funkcji. Ulepszono również poszczególne funkcje, takie jak przechowywanie lub usuwanie duplikatów zdjęć, żeby zapewnić większą kontrolę nad plikami w urządzeniu.

Tryb skupienia umożliwia czasowe wstrzymanie aplikacji.

[1] Uczestnictwo w Programie One UI Beta wymaga posiadania konta Samsung. Konto można założyć pod adresem https://account.samsung.com. Program Beta jest dostępny tylko dla niektórych urządzeń, systemów operacyjnych i krajów. (Galaxy S10e/S10/S10/S10+i inne urządzenia z systemem operacyjnym Android 10), a czas trwania Programu Beta i kompatybilne urządzenia różnią się w zależności od kraju. Funkcje One UI mogą się różnić w zależności od używanych urządzeń.

źródło: Samsung