Orange uruchamia pierwszą komercyjną sieć 5G w Rumunii

Pierwsza komercyjna sieć 5G Orange uruchomiona w Rumunii. Orange Romania po raz pierwszy w zasięgu sieci 5G Orange. Oferta komercyjna 5G zawiera propozycję świadczenia usług na bazie najnowszych technologii oraz usług Premium, z których korzystają klienci operatora. 5G została wdrożona w trzech głównych miastach kraju: Bukareszcie, Klużu-Napoce i lasi
Orange Romania uruchamia sieć 5G
Orange Romania jest dziś pierwszym krajem w zasięgu grupy Orange, który wprowadził na rynek 5G. Sieć 5G w Rumunii na wstępie uruchamia się w trzech głównych miastach – Bukareszcie, Klużu-Napoce i Iasi – wraz z innymi miastami w 2020 r. I później. Innowacje technologiczne i pakiety premium stanowią rdzeń oferty 5G Orange Romania. Oprócz oferowania klientom prędkości pobierania Internetu do 1,2 Gb/s oraz średnich prędkości upload 600 Mb / s, opracowano kompletny pakiet usług i urządzeń premium, aby poprawić jakość 5G dla klientów jako oferty kompleksowej. Klienci Orange skorzystają z dostępu do najwyższej prędkości 5G w Rumunii wraz z nieograniczonym dostępem do Internetu. 5G, to również ponad 9 GB mobilnego roamingu w UE, nieograniczone połączenia głosowe i SMS-y w roamingu. Ponadto klienci będą mieli również dostęp do usługi muzycznej Deezer i pakietu mobilnej telewizji Family HD Go. To wszystko za 25 euro miesięcznie (1). Ponadto, wyłącznie w ofercie Orange klienci mogą kupić flagowego smartfona Samsung Galaxy S10 5G. Można go nabyć w miesięcznych ratach po 47 euro (1). Orange Romania jest także pionierem szeregu ekskluzywnych usług dostępnych tylko dla klientów Orange. Należą do nich: usługa współdzielenia numeru, która umożliwia użytkownikom używanie tego samego numeru telefonu na wielu urządzeniach bez konieczności połączenia Bluetooth lub Wi-Fi, oraz pierwsze rozwiązanie HD Voice Plus w Rumunii, które oferuje znacznie lepszą jakość połączeń głosowych. Klienci Orange skorzystają również z eSIM i technologii, które są obecnie wdrażane tylko przez Orange Romania. Oprócz uruchomienia usługi 5G, Orange Romania wprowadzi do swojego katalogu produktowego smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2 LTE. Korzystając z usługi Number Share do podłączenia urządzenia, konsumenci skorzystają ze znacznie większej elastyczności w wyborze między telefonem komórkowym a zegarkiem jako urządzeniem komunikacyjnym. Dzięki tej usłudze i zegarkowi Samsung Galaxy Watch Active 2 LTE klienci mogą uzyskiwać dostęp do swoich kontaktów, inicjować i odbierać połączenia lub korzystać z danych mobilnych bezpośrednio z zegarka I to całkowicie niezależnie od smartfona. Smartwatch jest dostępny wyłącznie w ramach oferty Orange, z miesięczną taryfą 14 euro, dostępną przy zakupie wraz ze smartfonem Samsung Galaxy S10 5G.
Rumunia: ważny sprawdzian dla innowacji i najnowszych technologii Orange
Nowa sieć 5G o charakterze komercyjnym jest wynikiem zaangażowania Orange w dostarczanie klientom najbardziej innowacyjnych rozwiązań i usług oraz intensywnego programu testów, realizacji programów pilotażowych i prób przeprowadzonych w Rumunii z kluczowymi partnerami w celu zapewnienia najlepszej dostępności sieci. Równie ważne jest zaangażowanie Orange Romania w europejskie projekty badawczo-rozwojowe „Horyzont 2020”: MATILDA, SliceNet, 5G-EVE i 5G-VICTORI. Dzięki wspólnej pracy z zespołami badawczymi Grupy Orange, Orange Romania znacząco przyczynił się do rozwoju i standaryzacji technologii 5G, będąc jedynym rumuńskim operatorem zaangażowanym w standaryzację tej technologii na poziomie europejskim. Ramon Fernandez, dyrektor generalny Orange w dziale finansów, rozwoju i Europy, powiedział: „Cieszę się, że Rumunia, jeden z najbardziej dynamicznych rynków telekomunikacyjnych w Europie, jest pierwszym krajem w naszym globalnym zasięgu, który pokonał technologiczny, milowy krok. Orange Romania jest dla nas ważny, zarówno pod względem inwestycji, jak i napędzania procesów innowacji. Od momentu wejścia na rynek zainwestowano tu ponad 3,5 miliarda euro. Dzisiejsza premiera 5G, wraz z wachlarzem innowacji, takim jak: eSIM i współdzielenia numerów jest kluczowym przykładem budowania dalszego rozwoju i stanowi podstawę ambicji Grupy, aby zapewnić naszym klientom niezrównane wrażenia, w momencie, gdy rozpoczynamy migrację do sieci nowej generacji „. „Jesteśmy dumni, że dzięki dzisiejszej premierze 5G Rumunia po raz kolejny znajduje się w czołówce innowacji. Ewolucja sieci 5G, wspierana przez projekty lokalnego zespołu, zapewni przewagę konkurencyjną, jak już udowodniono w przypadku 3G i 4G. Jakość sieci i zadowolenie klientów są filarami zrównoważonego rozwoju i pozostają naszymi priorytetami na przyszłość, abyśmy mogli przybliżyć korzyści związane z łącznością do tego, co jest ważne dla naszych klientów ” – podsumowała Liudmila Climoc, dyrektor generalny Orange Rumunia.

(1) dostępny na okres subskrypcji 24 miesiące

źródło: Orange Global (tłumaczenie własne)