Play oferuje klientom 100 GB na grudzień

Play informuje klientów za pomocą kanału SMS o przyznaniu do końca okresu rozliczeniowego pakietu 100 GB. Można z pewnością powiedzieć, że na okres nadchodzących Świąt i przełomu roku, to świetna niespodzianka. Pakiet zaoferowano klientom abonamentowym: indywidualnym oraz biznesowym. Stan pakietu można sprawdzić m.in. w aplikacji mobilnej Play24, w zakładce Internet/Internet w smartfonie

Przy takim pakiecie można zaryzykować stwierdzenie, że na okres szczytu Play może testować pewną parametryzację swojej sieci, ale czy tak jest w istocie? Co do tego możemy mieć poważne wątpliwości

Oto dziś, zanim jeszcze nadszedł szczyt, w śródmieściu Jeleniej Góry (ul. Pijarska), przy parametrach, jak niżej:

w teście speedtest.net uzyskujemy prędkość, którą można w sposób bardzo delikatny określić jako mało imponującą:

Natomiast w kamienicy, przy ul. 1-go Maja (skrzyżowanie z ul. Kochanowskiego), w tym samym mieście – wewnątrz budynku, na parterze uzyskujemy w zdecydowanej większości efekt, jak niżej:

W znanej, poznańskiej restauracji SPOT, a Poznań, to przecież siedziba jednego z centrów radiowych operatora zobaczymy w teście speedtest.net wynik, jak niżej:

W drodze od restauracji SPOT, w kierunku autostrady A2, stojąc w korku możemy cieszyć się internetem Play z prędkością, jak na zrzucie ekranu:

Zaś na parkingu, w sąsiedztwie autostrady A2, również w Poznaniu internet Play pokaże wynik:

Czy na kanwie wyników, jak wyżej można zakładać wielki optymizm klientów, w tym nade wszystko tych, którzy jednak nie będą korzystali z sieci dla przyjemności, ale z konieczności? Już dziś widać, że nie bardzo. A skoro przyjdzie szczyt, skoro te 100 GB “pójdzie w ruch” – będzie się działo!
Regulamin promocji 100 GB dla abonentów Play na Święta

źródło: informacja własna

(naszemu Korespondentowi dziękujemy za przeprowadzenie testów w Poznaniu)