Ericsson zbuduje sieć 5G dla Orange we Francji

Ericsson zbuduje sieć 5G dla Orange we Francji. Ericsson wdroży sieć dostępu radiowego Orange France 5G i zmodernizuje sieć 2G/3G/4G w trzech regionach Francji
– Ericsson zostaje głównym dostawcą Orange France na kolejnych pięć lat
– Wdrożenie rozpoczyna się natychmiastowo
Ericsson (NASDAQ: ERIC) został wybrany przez Orange France do wdrożenia sieci dostępu radiowego 5G (RAN) w trzech głównych regionach Francji, w tym stolicy Paryża oraz modernizacji istniejącej sieci dostępu radiowego 2G/3G /4G. Produkty i rozwiązania Ericsson 5G RAN z portfolio Ericsson Radio System zostaną wdrożone w sieci Orange w północno-wschodnich, południowo-zachodnich regionach Francji i Ile de France / Paryżu. Dzięki pięcioletniej umowie Ericsson stanie się głównym dostawcą RAN dla Orange France.
Partnerstwo obejmuje również usługi konserwacji i wdrażania.
Wdrożenie rozpocznie się jak najszybciej, aby sieć Orange France 5G była gotowa do uruchomienia usług 5G, gdy częstotliwości zostaną udostępnione w 2020 roku. W ramach wspólnego podejścia do optymalizacji energii, produkty i rozwiązania Ericsson Radio System poprawią ślad węglowy poprzez lepszą efektywność energetyczną. Fabienne Dulac, Deputy Chief Executive Officer of and CEO of Orange France, powiedziała: Wdrożenie 5G stanowi dla Orange wielkie wyzwanie i jest jednym z głównych priorytetów strategii Engage 2025. Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z Ericsson, naszym kluczowym partnerem, w celu opracowania silnej i innowacyjnej sieci 5G. 5G umożliwi rozwój nowych zastosowań i nowych usług oraz zapewni wzbogacone doświadczenie dla naszych klientów – zarówno w segmencie konsumenckim, jak i biznesowym. Dzięki tej umowie Orange potwierdza ambicję bycia liderem sieci”. Arun Bansal, President Europe and Latin America, Ericsson powiedział: “Oprócz całkiem nowych mobilnych usług szerokopasmowych dla klientów mobilnych, 5G może odmienić biznes, przemysł i społeczeństwo. Ericsson będzie ściśle współpracować z Orange France, aby stało się to rzeczywistością oraz aby klienci doświadczyli korzyści płynących z 5G.”. Ericsson ma obecnie 80 komercyjnych umów 5G i umów z unikalnymi operatorami, z których 34 są publicznie ogłoszonymi umowami 5G, w tym 24 sieciami 5G na żywo na czterech kontynentach.

źródło: Ericsson