RF Benchmark: sieci operatorów komórkowych w styczniu 2020 r.

T-Mobile i Orange nie zawodzą w nowym roku – ranking RFBENCHMARK (styczeń 2020). Portal RFBenchmark.pl opublikował pierwszy w nowym roku ranking operatorów komórkowych w Polsce. Przedmiotem badania była jakość i szybkość Internetu mobilnego. Liderzy poszczególnych kategorii nie ulegli zmianie w porównaniu z poprzednim miesiącem. T-Mobile okazał się najlepszy w klasyfikacji średniej szybkości pobierania danych oraz wartości ping, a Orange wyprzedził rywali w kategorii średniej szybkości wysyłania danych.
Średnia szybkość pobierania danych: T-Mobile
W kategorii cieszącej się największą popularnością zwyciężyło T-Mobile z wynikiem 27,33 Mb/s. Pozostali konkurenci uzyskali zbliżone wyniki. Na drugim miejscu uplasowało się Orange (26,88 Mb/s), a trzecie miejsce zajął Play (25,3 Mb/s). Ostatni w klasyfikacji notowany był Plus z rezultatem 22,98 Mb/s.
Średnia szybkość wysyłania danych: Orange
Orange nadal prowadzi pod względem średniej szybkości wysyłania danych. Operator zakończył styczeń z wynikiem 15,05 Mb/s. Na drugim miejscu znalazł się Plus (14,22 Mb/s), a ostatni na podium był Play (13,86 Mb/s). W słabszej kondycji niż konkurencja okazał się T-Mobile z wynikiem 13,5 Mb/s).
Najniższa wartość ping: T-Mobile
Drugie zwycięstwo w styczniowym rankingu odnotował T-Mobile, który uzyskał 37,56 ms w kategorii najniższej wartości ping. Za jego plecami znalazł się Play (40,23 ms). Trzeci stopień klasyfikacji przypadło w udziale Orange (42,13 ms).
Ostatni sklasyfikowany został Plus (43,71 ms).
Styczniowy ranking został przygotowany na podstawie 483490 pomiarów użytkowników aplikacji RFBENCHMARK
Pełna treść Raportu za styczeń 2020 r.

źródło: Notel