Obsługa sieci 5G, nagrywanie w 8K i dźwięk w jakości studyjnej – LG prezentuje flagowy smartfon LG V60 ThinQ 5G

Obsługa sieci 5G, nagrywanie w 8K i dźwięk w jakości studyjnej – LG prezentuje flagowy smartfon LG V60 ThinQ 5G. Firma LG zaprezentowała LG V60 ThinQ 5G, najnowszą odsłonę smartfona z serii V. Urządzenie jest gotowe do współpracy z siecią 5G w oparciu o aktualną infrastrukturę sieci operatorów w Polsce. Fani multimediów z pewnością docenią aparat nagrywający w rozdzielczości 8K, cztery mikrofony, które umożliwiają nagrywanie dźwięku w jakości studyjnej oraz unowocześnione oprogramowanie.
Światowej klasy aparaty
LG V60 ThinQ 5G jest pierwszym urządzeniem LG, które nagrywa filmy 8K o zadziwiającej jakości i oszołamiająco bogatych detalach, wyglądające jak wykonane za pomocą profesjonalnej kamery. Główny aparat o rozdzielczości 64 MP, współdziałający z matrycą czujników ToF (Time of Flight), umożliwia wykonywanie ostrych i jasnych zdjęć w każdych warunkach oświetleniowych, a drugi aparat z matrycą 13 MP i obiektywem szerokokątnym pozwala na rejestrowanie szerszych ujęć.

Dźwięk w jakości studyjnej
Najnowszy smartfon LG zachwyca nie tylko innowacjami w dziedzinie rejestrowania obrazu, ale zgodnie z tradycją firmy LG został wyposażony w najbardziej zaawansowane technologie zapewniające znakomitą jakość dźwięku. Cztery zupełnie nowe, wysokiej klasy mikrofony umożliwiają nagrywanie dźwięków dochodzących z różnych kierunków, a tym samym uzyskanie realistycznych efektów audio niezależnie od otoczenia. W urządzeniu jest też dostępna funkcja Voice Bokeh, która wyodrębnia głosy użytkowników z odgłosów tła, dzięki czemu twórcy nagrań mogą skupić się na pierwszym planie, redukując jednocześnie nadmierne szumy. Ponadto, smartfon jest wyposażony w procesor dźwięku LG 3D Sound Engine, który po raz pierwszy został użyty w telewizorach OLED firmy LG. To innowacyjne rozwiązanie rozpoznaje rodzaje treści i na tej podstawie optymalizuje dźwięk tak, aby uzyskać jakość zbliżoną do kinowej. Smartfon docenią miłośnicy dźwięku o najwyższej jakości. Obok klasycznego złącza słuchawkowego, LG V60 ThinQ 5G został wyposażony w 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad gwarantujący doskonałą jakość audio.
Korzystanie z sieci 5G przez cały dzień
Najnowszy smartfon z serii V opracowano z myślą o pełnym wykorzystaniu możliwości, jakie zapewnia technologia 5G. Zastosowano w nim baterię o pojemności aż 5000 mAh, pozwalającą na dłuższe korzystanie z zarówno 6,8-calowego wyświetlacza OLED oraz dodatkowego ekranu LG Dual Screen, jak i streamingu wideo o wysokiej jakości, np. gier, filmów czy rozmów wideo. Aby umożliwić maksymalną prędkość przesyłania danych i swobodne korzystanie z sieci 5G, smartfon LG V60 ThinQ został wyposażony we flagowy procesor firmy Qualcomm, Snapdragon 865 Mobile Platform oraz modem 5G Snapdragon X55.
Nowoczesny, funkcjonalny design
Zarówno w smartfonie, jak i w module z dodatkowym ekranem, zastosowano wyświetlacze OLED FHD+ o formacie 20:5,9, których przekątna jest niemal o pół cala większa niż w poprzednich modelach. Pomimo większego wyświetlacza, ze względu na smuklejszy panel OLED dodatkowy ekran jest równie lekki, jak w jego poprzedniku. Dodatkowy ekran LG Dual Screen wyposażony jest w identyczny jak w V60 ThinQ 5G wyświetlacz. Dzięki temu możliwe jest podwojenie dostępnej powierzchni ekranu, co ułatwia pracę wielozadaniową oraz zwiększa zarówno produktywność, jak i satysfakcję z gier oraz rozrywki. Ponadto, użytkownicy mogą skonfigurować 2,1-calowy, zewnętrzny wyświetlacz modułu LG Dual Screen, tak, aby były na nim stale widoczne najważniejsze informacje lub ustawić automatyczne wyłączanie po 10 sekundach.

Smartfon LG V60 ThinQ 5G wyróżnia się też konstrukcją łączącą metal i szkło. Dwie nowe wersje kolorystyczne, fazowane krawędzie oraz ogromny wyświetlacz OLED o przekątnej 6,8 cala sprawiają, że LG V60 ThinQ 5G ustanawia nowy standard smartfonów 5G. Nasza strategia polega na wprowadzaniu urządzeń 5G, aby zaspokajać popyt konsumentów rosnący w miarę dojrzewania światowego rynku 5G. Smartfon LG V60 ThinQ 5G z dodatkowym ekranem Dual Screen jest idealnym urządzeniem dla konsumentów, którzy chcą tworzyć, odtwarzać oraz udostępniać treści multimedialne w erze sieci 5G.
Morris Lee, prezes działu Mobile Communication firmy LG
Smartfon LG V60 ThinQ 5G zostanie wprowadzony na kluczowe rynki Ameryki Północnej, Azji i Europy (pojawi się również w Polsce).
Podstawowe dane techniczne:
LG V60 ThinQ 5G
– Procesor: Qualcomm® Snapdragon™ 865 Mobile Platform z modemem 5G Snapdragon X55
– Wyświetlacz: 6,8 cala, P-OLED FullVision 20,5:9 FHD+ (2460 x 1080 / 395 pikseli na cal)
– Pamięć: 8 GB pamięci RAM / 128 GB lub 256 GB pamięci ROM* / karta microSD (maks. 2 TB)
– Aparat: Tylny – 64MP z obiektywem standardowym (f/1,8 / 0,8 μm / 78˚) (Technologia łączenia pikseli (Pixel Binning) do rozdzielczości 16 MP); 13 MP z obiektywem superszerokokątnym (f/1,9 / 1,0 μm / 117˚); Aparat Z Camera (nadajnik/odbiornik ToF); Przedni: 10MP z obiektywem standardowym (f/1,9 / 1,22 μm / 72,5˚)
– Bateria: 5000 mAh
– System operacyjny: Android 10
– Wymiary: 169,3 x 77,6 x 8,9mm
– Masa: 214g
– Sieć komórkowa: 5G / LTE / 3G / 2G
– Łączność: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac, ax / Bluetooth 5.1 / NFC / gniazdo USB typu-C (kompatybilne z USB 3.1)
– Zabezpieczenia biometryczne: czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem
– Kolory: niebieski, biały
– Inne: głośniki stereo / 4-kanałowe mikrofony / AI CAM / Google Lens / 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad / procesor dźwięku LG 3D Sound Engine / HDR10+ / szybkie ładowanie Qualcomm Quick Charge™ 4+ / zgodność z normą MIL-STD 810G / kategoria ochronna IP68 – odporność na wodę i pył / LG Pay / radio FM


Dodatkowy ekran LG Dual Screen
– Wyświetlacz: 6,8 cala, P-OLED FullVision 20,5:9 FHD+ (2460 x 1080 / 395 pikseli na cal)
– Wyświetlacz zewnętrzny 2,1 cala, monochromatyczny
– Wymiary: 175,9 x 86 x 14,9mm
– Masa: 134g
– Rodzaj styków: USB typu C
– Sposób składania: zawiasy o kącie obrotu 360 utrzymujące dowolne położenie
– Kolory: czarny, biały


* Konfiguracja pamięci będzie zależeć od kraju sprzedaży oraz operatora sieci komórkowej.

źródło: LGE