Uchwyć więcej, dzięki nowym funkcjom w seriach Galaxy S10 i Galaxy Note10

Uchwyć więcej, dzięki nowym funkcjom w seriach Galaxy S10 i Galaxy Note10. Tryb Jedno Ujęcie, inteligentne funkcje w galerii czy nowe metody udostępniania treści – te funkcje znane z najnowszej serii Galaxy S20 trafią do smartfonów serii Galaxy S10 oraz Galaxy Note10. Firma Samsung zapowiedziała właśnie odpowiednią aktualizację oprogramowania, która trafi do pierwszych użytkowników już w marcu.
Zaawansowane możliwości rejestracji zdjęć i wideo
Nadchodząca aktualizacja oprogramowania dostarczy użytkownikom serii Galaxy S10 oraz Galaxy Note10 szeregu zmian i usprawnień. Za sprawą funkcji Jedno Ujęcie będą oni mogli zarówno doświadczać chwili, jak i perfekcyjnie ją rejestrować, korzystając ze zintegrowanej technologii AI. Funkcja ta wykorzystuje system aparatu i sztuczną inteligencję by z jednego ujęcia wideo (maksymalnie 10 sekund) przygotować wiele zdjęć i filmów jednocześnie, a także wybrać i polecić najlepsze z nich. Dzięki ulepszonemu Trybowi Nocnemu w serii Galaxy S10 oraz dodaniu funkcji Night Hyperlapse w obu seriach Galaxy S10 i Note10, możliwe będzie wykonywanie jeszcze bardziej niesamowitych zdjęć i filmów nawet przy słabym oświetleniu. Z kolei opcja Własny filtr pozwala na stworzenie własnego filtra z kolorami i stylami, których źródłem będzie wybrane, ulubione zdjęcie. Pozwala w prosty sposób tworzyć własne ustawienia obrazu i wykorzystywać je podczas kolejnych sesji.

Funkcja Jedno Ujęcie dostępna w Galaxy S10

Funkcja Jedno Ujęcie w galerii w Galaxy Note10

Funkcja Własny filtr dostępna w galerii w Galaxy S10

Sposób użycia funkcji Własny filtr w Galaxy Note10

Aktualizacja wprowadzi też specjalny Tryb Profesjonalny dla wideo, zapewniający jeszcze większą kontrolę i pozwalający dostosowywać ustawienia takie jak ISO, czas naświetlenia i poziom ekspozycji. Użytkownicy będą również mieli możliwość tworzenia wyjątkowych treści, za sprawą płynnego przejścia pomiędzy przednim a tylnym aparatem podczas nagrywania.

Funkcja Tryb Profesjonalny dostępna w Galaxy S10

Nagrywanie wideo w Trybie Profesjonalnym w Galaxy Note10

Inteligentne opcje Galerii
Galeria zyska nowe funkcje, ułatwiające zarządzanie stworzonymi treściami multimedialnymi. Dzięki technologii AI, z włączoną funkcją Clean View, aplikacja automatycznie grupuje podobne ujęcia tego samego tematu, dzięki czemu kolekcja zdjęć jest bardziej zorganizowana. Użytkownicy mogą z łatwością przeglądać podobne ujęcia i wybierać swoje ulubione, które posłużą jako miniaturka grupy zdjęć. Podczas przeglądania zdjęcia w galerii, można powiększyć zdjęcie i nacisnąć przycisk Quick Crop, znajdujący się w lewym górnym rogu, aby przyciąć zdjęcia do żądanego rozmiaru.

Wybierz zaznaczoną ikonę aby utworzyć grupę zdjęć w galerii Galaxy S10

Funkcja Clean View po utworzeniu grupy zdjęć w Galaxy Note10

Funkcja Quick Crop dostępna w Galaxy S10

Funkcja Quick Crop dostępna w Galaxy Note10

Możliwości Szybkiego Udostępniania
Po uporządkowaniu treści użytkownik będzie mógł dzielić się nimi szybciej niż kiedykolwiek. Dzięki Szybkiemu Udostępnianiu zobaczy, kto z listy kontaktów znajduje się w pobliżu, by wybrać zdjęcia, wideo, a nawet duże pliki i przesłać je jednocześnie kilku osobom. Z kolei Udostępnianie Muzyki sprawi, że nie będzie już musiał rozłączać się ze swoim sparowanym poprzez Bluetooth głośnikiem, by umożliwić znajomym połączenie się z nim i odtwarzanie muzyki na swoim głośniku czy samochodowym zestawie audio.

Funkcje Szybkie Udostępnianie oraz Udostępnianie Muzyki dostępne w Galaxy S10

Funkcje Szybkie Udostępnianie oraz Udostępnianie Muzyki dostępne w Galaxy Note10

źródło: Samsung