Zaawansowany robot sprzątający Navi Space z Wi-Fi od czwartku w Biedronce

Zaawansowany robot sprzątający Navi Space z Wi-Fi od czwartku w Biedronce. Ułatw sobie przedświąteczne porządki. Już w czwartek 2 kwietnia, w sklepach sieci Biedronka zadebiutuje nowy robot sprzątający – Navi Space marki Hykker. Urządzenie to automatyczny, samojezdny odkurzacz posiadający szereg rozwiązań, dzięki którym jest łatwy w obsłudze i efektywny w sprzątaniu. Za jego wyborem przemawiają 4 tryby pracy, 3 aktywne szczotki, system mapowania przestrzeni, czas pracy do 100 minut oraz wbudowany moduł Wi-Fi. Ten ostatni sprawia, że robot jest jeszcze bardziej innowacyjny ponieważ Wi-Fi pozwala na połączenie produktu z domową siecią i internetem oraz zarządzanie nim z poziomu dedykowanej aplikacji Hykker Smart Home. W efekcie Navi Space to kolejny produkt z gamy rozwiązań inteligentnego domu, którym można zarządzać na odległość, z urządzenia mobilnego z Androidem. Robot będzie dostępny w atrakcyjnej cenie 449 zł. Rozsiądź się wygodnie i zapomnij o uciążliwym i nudnym obowiązku jakim jest odkurzanie. Robot sprzątający Navi Space Hykker zrobi to za Ciebie pozwalając wykorzystać zaoszczędzony czas na coś innego, bardziej przyjemnego. Ułatwi także przedświąteczne porządki.
Navi Space – element inteligentnego domu
Robot charakteryzuje nowoczesny wygląd i czarny kolor. Na jego panelu widoczne są dwa podświetlane przyciski – włącznik/wyłącznik oraz przycisk automatycznego powrotu do bazy. Przede wszystkim jednak, ten automatyczny odkurzacz posprząta nawet wtedy, gdy mieszkańców nie ma w domu, a to za sprawą modułu Wi-Fi, w który jest wyposażony. Zdalne sterowanie możliwe jest dzięki dedykowanej aplikacji Hykker Smart Home, dlatego zarządzać pracą robota można ze smartfona i na odległość. Istnieje także możliwość sterowania robotem za pomocą pilota dołączonego do zestawu. Tym samym obsługa Navi Space jest niezwykle łatwa, a użytkownik zyskuje pełną kontrolę nad urządzeniem z każdego miejsca, w każdym momencie. Dzięki aplikacji użytkownik wie, gdzie aktualnie znajduje się urządzenie i ile m kw. powierzchni posprzątało. Pozwala też kontrolować, czy robot nie zawiesił się na jakiejś “przeszkodzie”. Ponadto, działanie urządzenia wspiera funkcja planowania sprzątania, trybów pracy i bieżącego podglądu miejsca odkurzania (urządzenie wysyła na smartfon alerty np. o skutecznym rozpoczęciu pracy w ramach kalendarza).
Porządek musi być
Za zbieranie paproszków z podłogi, włosów i sierści w Navi Space odpowiadają trzy szczotki sprzątające. Jedna z nich – tj. efektywna szczotka główna z gumowymi wkładkami wspierana jest przez dwie szczotki boczne. Ta sprawdzona konfiguracja gwarantuje, że sierść zwierząt, która jest problematyczna dla większości odkurzaczy, na robocie Navi Space nie robi większego wrażenia. Dodatkowo, szczotki posiadają system łatwego mocowania „EasyClick”, dzięki czemu montaż jak i demontaż oraz samo czyszczenie szczotek są dziecinnie proste. Ponadto, robot wyposażony jest też w żyroskop oraz system „2D Navi Space” dlatego mapowanie przestrzeni odbywa się w czasie rzeczywistym, co znacznie zwiększa skuteczność sprzątania. Urządzenie dobrze radzi sobie z omijaniem wszelkich przeszkód dzięki trzem czujnikom oraz czujnikowi zabezpieczającemu przed schodami. Nie straszne mu są progi w drzwiach czy nogi od krzeseł lub stołu. Robot jest w stanie pokonać wzniesienia o kącie nachylenia do 25% oraz przeszkody sięgające do 15 mm.
4 tryby pracy, regulowana moc
Użytkownik ma do dyspozycji 4 programy sprzątające. W „Automatycznym” – robot sam analizuje pomieszczenia, po których się porusza dobierając samodzielnie odpowiednie parametry sprzątania. W trybie „pomieszczenie” odkurzacz skupia się na jednym pomieszczeniu natomiast w trybie „krawędziowym” jeszcze bardziej zwraca uwagę na sprzątanie narożników i…. powierzchni przykrwędziowych. Czwarty tryb to „czyszczenie punktowe”, które polega na tym, że urządzenie zaczyna sprzątanie w ustalonym punkcie i spiralnym ruchem zatacza coraz szersze kręgi odkurzanej powierzchni. Oczywiście istnieje możliwość regulacji mocy odkurzania. Robot może sprzątać w trybie „eco”, „normalnym” jak i „turbo”. Poszczególne tryby różnią się siłą ssącą oraz ilością obrotów szczotek sprzątających. Jednocześnie sprzęt Hykker odznacza się stosunkowo cichą pracą. Głośność na poziomie do 65 dB nie zakłóci domowego spokoju co dodatkowo podnosi komfort jego użytkowania.
Navi Space wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy o pojemności 2000 mAh, co zapewnia do 100 minut ciągłej pracy. Co ważne, robot jest tak zaprogramowany, że w momencie kiedy poziom akumulatora spadnie do 20%, ten automatycznie zmierza do bazy ładującej. Takie rozwiązanie wydłuża żywotność jego baterii, a w konsekwencji samego robota. W zestawie z robotem znajdują się: baza ładująca, zasilacz, zbiornik na kurz 0,6 l, narzędzie do czyszczenia oraz pilot sterujący z bateriami. Urządzenie przeszło pozytywną weryfikację jakości, funkcjonalności i łatwości obsługi niezależnej instytucji badawczej DEKRA, uzyskując certyfikat.

źródło: Hykker