Samsung Health: 5 kroków do dobrej kondycji w domu

Samsung Health: 5 kroków do dobrej kondycji w domu. Jak zadbać o dobre samopoczucie, zdrowie i aktywność w domowych warunkach? Aplikacja Samsung Health pomaga zadbać o siebie bez wychodzenia z domu. Utrudniony dostęp do klubów fitness i siłowni nie musi oznaczać pożegnania się z aktywnością fizyczną. Dbanie o siebie to dziś priorytet, ale w domowych warunkach staje się nie lada wyzwaniem. Z pomocą przychodzi aplikacja Samsung Health, dostępna na smartfonach i smartwatchach Samsung oraz innych urządzeniach mobilnych. [1] Jak z jej pomocą zadbać o siebie podczas tygodni spędzonych w domu?


Oto pięć sprawdzonych sposobów:
Kontroluj swoją domową aktywność
Od liczby kroków, które wykonujesz dziennie po stacjonarne popularne ćwiczenia wykonywane w domu. [2] Aplikacja Samsung Health w Twoim smartfonie lub smartwatchu pomoże Ci w wygodny i przejrzysty sposób monitorować aktywność w wybranych obszarach i śledzić postępy domowych treningów oraz ich historię w panelu głównym aplikacji.
Zwracaj uwagę na to, co jesz i utrzymuj nawodnienie organizmu pod kontrolą
W natłoku domowych i służbowych obowiązków łatwo zapomnieć o racjonalnym odżywianiu się i odpowiednim nawadnianiu organizmu. Aplikacja Samsung Health ułatwia monitorowanie wartości energetycznej spożywanych w ciągu dnia posiłków i ustalanie indywidualnych celów kaloryczności oraz monitorowanie ich postępów. Użytkownicy mają do dyspozycji bogatą bazę popularnych produktów wraz z danymi o ich kaloryczności, dzięki której w prosty sposób można uzupełniać w aplikacji dziennik posiłków i utrzymywać kontrolę nad kalorycznością poszczególnych posiłków i liczbą kalorii spożytych w ciągu całego dnia. Samsung Health pozwala również uzupełniać informacje o ilości wody czy kawy wypijanej w ciągu dnia, co pomaga w utrzymywaniu poziomu nawodnienia organizmu pod kontrolą, a także monitorowaniu poziomu wagi ciała. Wszystkie te dane mamy zawsze pod ręką, np. na ekranie smartwatcha Galaxy Watch Active2.
Daj się zainspirować i korzystaj z bogatej bezpłatnej oferty programów treningowych
Brak pomysłów na trening? W aplikacji Samsung Health w zakładce Odkryj znaleźć można wiele programów treningowych przygotowanych przez profesjonalistów, które mogą wykonywać użytkownicy na różnym poziomie zaawansowania. Wśród nich znajdują się zarówno treningi uwzględniające poszczególne partie ciała, treningi ogólnorozwojowe, wytrzymałościowe, odchudzające jak i specjalne programy treningowe do realizowania w domowym zaciszu. W zakładce Odkryj znaleźć można również interesujące artykuły dotyczące tematów wellness, zdrowego odżywiania i dbania o siebie, które mogą stać się źródłem inspiracji podczas #ZostanWdomu.
Zadbaj o swój sen i relaks
Nie od dziś wiadomo, że jakość naszego snu i utrzymywanie poziomu stresu na bezpiecznym poziomie ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego Samsung Health oferuje możliwość monitorowania jakości snu oraz poziomu stresu na podstawie zmian wartości tętna [3]. Przykładowo, Samsung Galaxy Watch Active2 automatycznie rejestruje dane dotyczące snu i przesyła je do aplikacji Samsung Health, gdzie możemy sprawdzać czas i jakość snu oraz śledzić nasze nawyki i trendy. Podobnie w przypadku tętna, które Samsung Galaxy Watch Active2 rejestruje w ciągu dnia oraz wyświetla jego średnią wartość, alarmując również o jego podwyższonym poziomie. Aplikacja Samsung Health pomoże zadbać o relaks i lepsze samopoczucie – w zakładce Świadomość znaleźć można relaksacyjne ćwiczenia oddechowe, które pomogą w osiągnięciu spokoju i równowagi w czasie, gdy szczególnie ich potrzebujemy.
Motywuj siebie i innych
Konieczność pozostania w domu nie oznacza rezygnacji z interaktywnych form aktywności. Dzięki opcji Samsung Health Razem, bezpośrednio ze swojego urządzenia mobilnego można rzucać sportowe wyzwania rodzinie i znajomym, i wspólnie motywować się do aktywności i zdrowej rywalizacji za pośrednictwem aplikacji. W ten sposób nie tylko pozostaniemy w kontakcie z bliskimi, ale dbamy nawzajem o swoje zdrowie i dobre samopoczucie w tym wymagającym czasie.
Aplikacja Samsung Health dostępna jest do pobrania m.in. w Google Play
Więcej informacji na temat Samsung Health znaleźć można na stronie https://www.samsung.com/pl/apps/samsung-health/

[1] Aplikacja Samsung Health dostępna jest dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. Samsung Health przeznaczona jest wyłącznie do ogólnych celów fitnessowych i dotyczących kondycji.
Wszystkie usługi, opcje, funkcje, materiały, interfejsy użytkownika i korzyści opisane w niniejszym dokumencie mogą ulec zmianie bez powiadomienia, a ich dostępność może zależeć od kraju/regionu, modelu urządzenia.
[2] Z pomocą aplikacji Samsung Health można monitorować takie ćwiczenia jak brzuszki, deska, joga, krokodylki, pajacyki, pilates, pompki, przysiady, rozciąganie, unoszenie nóg, unoszenie tułowia, wykroki, podnoszenie na drążku, sztuki walki, taniec, unoszenie hantli.
[3] Funkcja monitorowania snu oraz pulsu w aplikacji Samsung Health dostępna jest za pośrednictwem kompatybilnych smartwatchy z serii Samsung Galaxy, Gear oraz monitorów aktywności. Pełną listę zgodnych urządzeń znaleźć można w menu aplikacji Samsung Health w zakładce Produkty/Akcesoria.

źródło: Samsung