Hashtagalek za obiektywem Galaxy S20 Ultra

Hashtagalek za obiektywem Galaxy S20 Ultra. Fotografia mobilna stała się Jego wizytówką, a smartfon od dawna służy mu jako podstawowe narzędzie pracy. Hashtagalek przejmuje Instagramowe konto Samsung i podejmuje wyzwanie marki w ramach kampanii Zmień Spojrzenie. Czy można sfotografować zachód słońca bez słońca? Czy da się strzelić selfie, ale nie z ręki? Przez najbliższe tygodnie z fotograficznymi wyzwaniami zmierzy się z pomocą Galaxy S20 Ultra, kolejny po Krzysztofie Gonciarzu fotograf – Hashtagalek. Na Jego interpretację czeka 12 fotograficznych zadań rzuconych przez Samsung.

W ramach kampanii Zmień Spojrzenie Samsung z pomocą utalentowanych twórców za obiektywem Galaxy S20 Ultra udowadnia jak wiele w fotografii zależy od indywidualnego punktu widzenia i zaprasza odbiorców do nieco innego podejścia do Instagramowych kadrów, nadania im indywidualnego sznytu przez eksperymentowanie z fotografią mobilną. Hastagalek, czyli Aleksander Małachowski, to warszawski fotograf, którego jednym z podstawowych narzędzie pracy od wielu lat jest smartfon. Jego głównym celem w fotografii jest poszukiwanie naturalnej symetrii i gry cieni oraz mieszanie tych elementów w minimalistyczny sposób. W swoich pracach wiele uwagi poświęca kompozycji, a Jego minimalistycznych kolorowych kadrów nie da nie da się pomylić z żadnymi innymi.

Smartfon jako główne narzędzie pracy fotografa – czy to możliwe?
Zdaniem Hashtagalka Samsung Galaxy S20 Ultra ma wszystko, czego potrzebuje fotograf w terenie. Poczynając od aparatu z 3 rodzajami obiektywów aż po narzędzia umożliwiające wydajną edycję zdjęć praktycznie w biegu, bezpośrednio na urządzeniu. Alek przyznaje też, że odkąd korzysta z Galaxy S20 Ultra znacznie częściej zdarza mu się sięgać po telefon przy fotografowaniu z daleka.
Jakie rozwiązania fotograficzne w Galaxy S20 Ultra ceni sobie Hashtagalek?
Przede wszystkim nowy, 4-krotny optyczny zoom, który jest ekwiwalentem ogniskowej 103mm – opcji do tej pory zarezerwowanej tylko dla profesjonalnych aparatów ze zmienną optyką. Kolejną przydatną funkcją zadaniem Alka jest płynne przechodzenie między obiektywami w trakcie nagrywania wideo, czy wykonywanie zdjęć w 108MP! Wszystkie te funkcje przydają się przy fotografowaniu architektury z daleka.
Czy i w jaki sposób Galaxy S20 Ultra zmienia workflow fotografa?
Hashtagalek nazywa Galaxy S20 Ultra sprzymierzeńcem w walce o najlepszy kadr. Jako przykład podaje uzyskanie efektu płaskiej minimalistycznej bryły fotografowanego obiektu, co jest możliwe tylko przy odpowiednim dystansie dzielącym aparat od obiektu. W takiej sytuacji bardzo przydatny okazuje się nowy, 4-krotny optyczny zoom, który zdaniem Alka znajduje zastosowanie w fotografii mobilnej aż do 10-krotnego hybrydowego zbliżenia. W ramach akcji Zmień Spojrzenie Hashtagalek korzysta z Galaxy S20 Ultra, z pomocą którego realizuje fotograficzne wyzwania. Efekty tej współpracy można śledzić na Instagramowym profilu Hashtagalek i Samsung Polska.

źródło: Samsung