Patrzyć trzeba umić – Sokół przejmuje konto SamsungPolska na Instagramie

Patrzyć trzeba umić – Sokół przejmuje konto SamsungPolska na Instagramie. Wojtek Sokół przejmuje konto @SamsungPolska na Instagramie. Przez najbliższy miesiąc zmierzy się z fotograficznymi zadaniami z *, rzuconymi przez Samsung. Noc, ale pełna światła, piękno, ale niedoskonałe czy uśmiech, ale nie do zdjęcia – to tylko niektóre z wyzwań, jakie podejmie Sokół. 12 zdjęć autorstwa Wojtka będzie można zobaczyć i ocenić na profilu SamsungPolska na Instagramie. Instagramowy „takeover” to kolejny element kampanii Zmień Spojrzenie, promującej serię Galaxy S20. W jej ramach wspólnie z zaproszonymi twórcami, firma Samsung pokazuje, jak zmienić spojrzenie i odkryć na nowo znane nam rzeczy czy sytuacje, które rejestrujemy wokół nas. Wojtek Sokół, to kolejny twórca, który zmierzy się z wyzwaniami. Wcześniej w kampanii udział wzięli Krzysztof Gonciarz oraz Aleksander HashtagAlek Małachowski. Przejmując konto, Wojtek podzielił się też kilkoma przemyśleniami w zakresie fotografii mobilnej.

Zdjęcia smartfonem? Co w tym lubisz?
Zdecydowanie. Zdjęcie zrobione smartfonem są bardziej naturalne. Na widok profesjonalnego sprzętu ludzie sztywnieją. No i oczywiście dostępność. Smartfon zawsze mam przy sobie, dzięki czemu mogę szybko uchwycić moment.
Foto zasady Sokoła
Fotografuję różne dziwactwa – górne rogi pomieszczeń, litery, neony, miejsca obdrapane i opuszczone. Czasami wręcz nie mogę oderwać się od aparatu, by później tygodniami nie zrobić ani jednego zdjęcia. Warsztatowo, nie stosuję z automatu zasady trójpodziału, symetrii czy asymetrii. Zdaję się na intuicję. Zdjęcie musi opowiadać jakąś historię – to jest dla mnie najważniejsze. Nie przepadam też za gotowymi filtrami. Wolę sam poprawić zdjęcie zmieniając kontrast, nasycenie czy temperaturę światła.
Jaka fotografia jest Ci najbliższa?
Powiedziałbym, że dobra. Uwielbiam fotografię dokumentalną – wiele z takich ujęć to prawdziwe dzieła sztuki. Lubię też kobiece piękno i fotografie ciała, ale takie, które są wysmakowane i z charakterem, a nie wulgarne.
Które fotograficzne funkcje Galaxy S20 Ultra najbardziej lubisz?
W Galaxy S20 Ultra najbardziej lubię różne ogniskowe oraz zoom, bo dają duże pole do popisu i twórczej ekspresji. Często korzystam z trybu Pro, gdzie mam pełną kontrolę nad efektem końcowym, oraz przydatnego po zmierzchu trybu nocnego. Ciekawą funkcją jest też Jedno Ujęcie, zmieniające jeden kadr w wiele różnych fotografii i filmów.

źródło: Samsung