RFBenchmark: ranking czerwiec 2020

Rywalizacja T-Mobile i Orange trwa – ranking RFBENCHMARK (czerwiec 2020). Portal RFBenchmark.pl opublikował czerwcowy ranking operatorów pod względem jakości i szybkości Internetu mobilnego w Polsce. T-Mobile utrzymało prowadzenie w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Ponadto, operator ten był najlepszy pod względem najniższej wartości ping. Orange ponownie okazało się najlepsze w zestawieniu średniej szybkości wysyłania danych. Użytkownicy aplikacji mobilnej wykonali 141346 testów. To prawie 34% wzrost w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wskazana liczba dotyczy tylko pomiarów Internetu mobilnego (pomiary Wi-Fi nie biorą udziału w rankingu).
Średnia szybkość pobierania danych: T-Mobile
T-Mobile utrzymało wywalczone w zeszłym miesiącu prowadzenie, ale ponownie była to zacięta walka. Zwycięzca zanotował 27,61 Mb/s, podczas gdy Orange, które zajęło drugie miejsce, 26,87 Mb/s. Na trzecim miejscu znalazł się Plus (24,77 Mb/s), a ostatnie miejsce przypadło Play (23,48 Mb/s).
Średnia szybkość wysyłania danych: Orange
W kategorii średniej szybkości wysyłania danych ponownie Orange zajęło pierwszą pozycję dzięki wynikowi 13,02 Mb/s. Drugi w tabeli zameldował się Plus z wynikiem 12,39 Mb/s. Trzeci stopień podium w tej klasyfikacji należało do Play (11,98 Mb/s). Tym razem zestawienie zamknęło T-Mobile (11,67 Mb/s).
Najniższa wartość ping: T-Mobile
T-Mobile w dalszym ciągu na prowadzeniu w kategorii najniższej wartości ping (33,49 ms). Przewaga nad pozostałymi konkurentami była wyraźna. Srebrny medal przypadł Orange (38,1 ms), a brąz powędrował do Play (39,62 ms). Poza podium znalazł się Plus uzyskując rezultat wyraźnie gorszy od rywali (45,45 ms).
pełna treść raportu RFBenchmark, czerwiec 2020

źródło: Notel