Wielopasmowy zewnętrzny router LTE od Zyxel

Wielopasmowy zewnętrzny router LTE od Zyxel. Zyxel Networks wprowadza na rynek zaawansowany router zewnętrzny LTE7480-M804 LTE, który zapewnia dostęp do Internetu poprzez szybkie i stabilne połączenie w miejscach, gdzie zastosowanie innych technologii jest zbyt kosztowne. W związku z nagłą zmianą trybu pracy i przeniesieniem biura do domów pracowników, niezawodne i szybkie połączenie z siecią firmową jest kwestią kluczową, by utrzymać produktywność na oczekiwanym poziomie. Wiele firm poszukuje obecnie rozwiązań, które zapewnią ich pracownikom stabilne łącze, co nie zawsze jest łatwe, szczególnie w sytuacji, gdy pracownik przebywa w strefach pozbawionych zasięgu szerokopasmowego. Router zewnętrzny LTE7480-M804 LTE zapewnia szerokopasmowy dostęp w technologii najnowszych sieci komórkowych LTE. Można skonfigurować go jako połączenie główne lub zapasowe w przypadku spadku wydajności głównego łącza szerokopasmowego. W łatwy sposób integruje się też z dowolną istniejącą infrastrukturą.


Funkcje i korzyści zewnętrznego routera LTE7480-M804 LTE-A:
– Błyskawiczna komunikacja z Internetem – LTE7480 wykorzystuje technologię 3GPP UE kategorii 12, która zapewnia prędkość pobierania danych do 600 Mbps, wykorzystując cztery strumienie przestrzenne na dwóch bazowych komponentach.
– Antena o wysokim zysku – LTE7480 posiada wbudowaną antenę 4×4 MIMO o wysokim zysku do 8dBi i szerokim zasięgu. Konstrukcja zewnętrzna umożliwia LTE7480 pracę w najcięższych warunkach, by zapewnić większy zasięg i przepustowość.
– Łatwa instalacja – LTE7480 obsługuje funkcję bridge i routera. Standard 802.3af/at PoE nie wymaga stosowania oddzielnego źródła zasilania. Konstrukcja o odporności spełniające standard IP67, umożliwia pracę w trudnych warunkach, a kompatybilność z bezpłatną aplikacją „Zyxel Ally” pomoże w wyszukaniu optymalnego sygnału i miejsca instalacji.
– Zarządzanie zdalne – Intuicyjna aplikacja mobilna i interfejs sieciowy umożliwiają zdalne zarządzanie – od konfiguracji ustawień, monitorowania stanu sieci i aktualizacji oprogramowania po zarządzanie zaporą.
– Nieprzerwana komunikacja – Bezprzewodowe LTE może być używane w instalacjach zapasowych z wieloma łączami WAN bez konieczności planowania okablowania. W połączeniu z bramą obsługującą przełączanie awaryjne z wieloma interfejsami WAN, taką jak Zyxel USG, wystarczy podłączyć LTE7480 do istniejącej bramy i ustawić LTE jako awaryjną sieć WAN.
Nowy router zewnętrzny Zyxel 4G LTE-A to potężne i opłacalne rozwiązanie, zapewniające szybki dostęp szerokopasmowy w obszarach o ograniczonym dostępie do Internetu – wyjaśnia Norbert Ogłoziński, Country Sales Manager Zyxel Networks – Nowy router można łatwo zintegrować z dowolną istniejącą infrastrukturą. Może działać jako połączenie główne lub zapasowe, gdy wydajność połączenia głównego spadnie. Dzięki możliwości zdalnego zarządzania nawet najmniej biegli technicznie pracownicy uzyskają dostęp do doskonałego połączenia z szybkim i silnym sygnałem oraz transmisją o dalekim zasięgu. Więcej informacji na temat firmy Zyxel i jej rozwiązań z zakresu łączności dla domów i firm na stronie: www.zyxel.com.

źródło: Zyxel