Galaxy Note20 debiutuje na polskim rynku

Galaxy Note20 debiutuje na polskim rynku. 21 sierpnia na półkach sklepowych debiutują smartfony Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G i Note20 – najpotężniejsze jak dotąd modele z serii Note, wyposażone w kultowy rysik S Pen, doskonały ekran oraz najnowszy standard 5G (wybrane modele). Ponad 85% smartfonów z tej serii, zamówionych w przedsprzedaży, było wyposażonych w moduł 5G. Seria Galaxy Note20 oferuje wszystko czego potrzebujemy, aby móc pracować i realizować swoje pasje z dowolnego miejsca. Razem z Galaxy Note20, w sprzedaży pojawiły się również najnowszy smartwatch Galaxy Watch3, wyjątkowe słuchawki Galaxy Buds Live oraz wszechstronne tablety Galaxy Tab S7 i S7+.

Galaxy Note20 / Note20 Ultra 5G – super moc do pracy i rozrywki
Udoskonalone możliwości rysika S Pen oraz Samsung Notes czynią z serii Galaxy Note20 funkcjonalne i potężne narzędzia ułatwiające pracę. Zminimalizowane opóźnienie rysika zapewnia precyzję pisania, a nowe gesty pozwalają na jeszcze bardziej intuicyjną obsługę urządzenia.  Z Galaxy Note20 zyskujemy dostęp do swoich notatek i dokumentów na każdym urządzeniu mobilnym, tablecie i komputerze z systemem Windows, z którego aktualnie korzystamy. [1] Integracja z rozwiązaniami Microsoft zapewnia niezrównane możliwości multitaskingu, takie jak synchronizacja smartfonów z serii Galaxy Note20 z komputerem z systemem Windows 10, by udostępniać wiadomości, zdjęcia, powiadomienia i przypomnienia z kalendarza niemal w czasie rzeczywistym, kopiować i wklejać tekst oraz przeciągać i upuszczać pliki pomiędzy urządzeniami. Seria Galaxy Note20 oferuje również pakiet preinstalowanych usług oraz aplikacji Google, takich jak Gmail, Mapy Google, Google Chrome czy YouTube. Seria Galaxy Note20 zapewnia najlepsze wrażenia z mobilnego grania za sprawą wydajnych podzespołów, płynnej częstotliwości odświeżania ekranu do 120 Hz i reakcji na dotyk na poziomie 240 Hz (Galaxy Note 20 Ultra). Począwszy od 15 września użytkownicy serii Galaxy Note20 za sprawą Xbox Game Pass Ultimate będą mogli grać w ponad 100 gier, włączając w to takie hity jak Minecraft Dungeons i Gears 5, bezpośrednio w chmurze z Xbox Game Pass Ultimate [2]. Odpowiednie tempo rozgrywki zapewnia wsparcie dla technologii 5G [3] oraz Wi-Fi 6. Dodatkowo komfort mobilnych rozgrywek zapewni duży, wciągający wyświetlacz [4] i wydajny procesor. Dzięki inteligentnej i wydajnej baterii z możliwością superszybkiego doładowania ponad 50% mocy w zaledwie 30 minut [5] nie trzeba martwić się, że smartfon rozładuje się w trakcie rozgrywki.  Z Galaxy Note20 możemy nagrywać video w jakości 8K lub skorzystać z trybu Pro Video, zapewniając naszym nagraniom kinowy rozmach. Dzięki Samsung Dex połączymy smartfon bezprzewodowo z odbiornikiem Smart TV [6].
Smartfony z serii Galaxy Note20 dostępne są w nowej miedzianej wersji kolorystycznej oraz w odcieniach bieli i czerni (Note 20 Ultra 5G) oraz zieleni i szarości (Note 20).
Wyjątkowe nowości z rodziny Galaxy
Wraz z serią Note20 na polskim rynku debiutują również inne urządzenia z ekosystemu Galaxy. Smartwatch Galaxy Watch3 został wyposażony w najbogatszy zestaw funkcji i aplikacji ułatwiających monitorowanie ogólnej kondycji oferowany jak dotąd przez Samsung i wygodny obrotowy pierścień ułatwiający obsługę.

Smartwatch oferuje m.in funkcję badania saturacji (SpO2), która pozwoli na pomiar i śledzenie wartości wysycenia krwi tlenem, pozwalając na utrzymanie dobrej kondycji i samopoczucia. [7] Funkcja detekcji upadku pozwoli na wysłanie powiadomienia SOS do wybranych osób, jeśli użytkownik w niebezpieczny sposób przewróci się na dworze lub w domu. Galaxy Watch3 (wersja LTE) oferuje również bogaty wachlarz funkcji, dzięki którym pozostaniemy w kontakcie z najbliższymi, nawet gdy nie mamy przy sobie telefonu, takich jak powiadomienia, połączenia, historia czatu i możliwość szybkich odpowiedzi kontekstowych.
Douszne słuchawki Galaxy Buds Live, poza nowym, przełomowym designem, który zapewnia komfort użytkowania przez cały dzień [8], oferują doskonałe, głębokie brzmienie i funkcję aktywnej redukcji szumów (ANC), zapewniając jednocześnie przestrzenną jakość dźwięku i możliwość akustycznego odizolowania się od otaczającego świata.

Trzy mikrofony i Jednostka odczytu głosu dają efekt przebywania w tym samym pomieszczeniu podczas rozmowy na odległość.
Galaxy Tab S7 i S7+ to dwa wszechstronne urządzenia, z błyskawicznie reagującym rysikiem S Pen, zapewniające możliwości komputera PC, elastyczność tabletu i łączność smartfonu.


Wyposażone w najnowszy procesor oraz w Galaxy Tab S7+ możliwość łączności 5G [9], tablety oferują także duże wyświetlacze o przekątnej odpowiednio 11” i 12,4” z wysoką częstotliwości odświeżania wynoszącą do 120 Hz.

[1] Usługa będzie dostępna w późniejszym terminie w tym roku w OneNote w wersji online, OneNote dla Windows 10 i Outlook w wersji online. Należy być zalogowanym do tego samego konta Microsoft.
[2] Wymagana płatna subskrypcja na Xbox Game Pass Ultimate. Transmisja strumieniowa gier (beta) dostępna od 15 września 2020 r.; wymaga Xbox Game Pass Ultimate, wystarczającej prędkości sieci i obsługiwanego kontrolera (każdy sprzedawany osobno). Obowiązują ograniczenia dotyczące transmisji strumieniowej. Katalog różni się w zależności od czasu i rynku. Rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od rynku, operatora i środowiska użytkownika. Dostępne na wybranych rynkach.
[3] Usługi 5G dostępne są tylko w lokalizacjach obsługujących sieć 5G. Rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od kraju, operatora i środowiska użytkownika. W Polsce sieć 5G nie jest powszechnie dostępna.
[4] Galaxy Note20 Ultra 5G oferuje 6,9-calowy wyświetlacz edge Quad HD+ Dynamic AMOLED 2X z częstotliwością odświeżania do 120 Hz. Galaxy Note20 wyposażono w 6,7” płaski FHD+ Super AMOLED Plus.
[5] Na podstawie wyników wewnętrznych testów laboratoryjnych Samsung w zakresie superszybkiego ładowania przeprowadzonych przy użyciu ładowarki dołączonej do zestawu, gdy poziom mocy urządzenia wynosił 0%, a wszystkie usługi i funkcje, a także ekran były wyłączone. Rzeczywista prędkość ładowania może się także różnić w zależności od faktycznego użytkowania, warunków ładowania i innych czynników
[6] Bezprzewodowe połączenie Samsung DeX dostępne tylko na inteligentnych telewizorach obsługujących Miracast. Samsung DeX zapewnia zoptymalizowane wrażenia przy korzystaniu z odbiorników Samsung Smart wprowadzonych na rynek po 2019 r.
[7] Urządzenie i powiązane oprogramowanie nie są zaprojektowane w celu diagnostyki chorób i stanu zdrowia, ani w celu leczenia, łagodzenia lub zapobiegania chorobom
[8]  Rzeczywisty czas pracy może się różnić i zależeć od warunków użytkowania, takich jak ustawienia funkcji, typ odtwarzanego pliku i siła sygnału Bluetooth.
[9] Sieć 5G nie jest jeszcze powszechnie dostępna w Polsce.