Internet do domu: nowości w Orange. Szybciej, bezpieczniej i bardziej elastycznie

Internet do domu: nowości w Orange. Szybciej, bezpieczniej i bardziej elastycznie. Szybki, stabilny i bezpieczny internet stał się ostatnio bardziej niezbędny niż kiedykolwiek – do pracy, nauki i prowadzenia biznesu. W domu sprawdzi się Orange Światłowód o prędkości 1 Gb/s – teraz ze słuchawkami do zdalnej pracy czy nauki w prezencie. Klienci, którzy zdecydują się na niższe prędkości, mogą testować możliwości Światłowodu w najszybszym wariancie przez dwa miesiące bez dopłat. O bezpieczeństwo w sieci zadba usługa CyberTarcza stacjonarna.
Ultraszybki Orange Światłowód do pracy, nauki lub zabawy: z prezentem lub na próbę
Internet światłowodowy o prędkości 1 Gb/s z silnym zasięgiem Wi-Fi w całym domu to idealne rozwiązanie dla całej rodziny – do pracy, nauki i zabawy. Klienci, którzy zdecydują się na Orange Światłowód lub pakiet usług ze światłowodem w opcji 1Gb/s od 24 sierpnia, otrzymają w prezencie słuchawki Poly Plantronics Blackwire 3220 USB-A o wartości około 200 zł. W sam raz do zdalnej pracy czy lekcji online. A ci, którzy chcieliby sprawdzić czy potrzebna jest im tak duża prędkość, mogą zdecydować się na opcję 300Mb/s lub 600 Mb/s i przez dwa miesiące testować gigabitowy internet bez dodatkowych opłat. Po tym czasie będą mogli wybrać, czy chcą przejść na opcję 1 Gb/s już na stałe, czy pozostać przy dotychczasowej, niższej prędkości.
Szczegóły oferty znajdują się na stronie.
Z promocyjnej oferty Orange Światłowód z prezentem lub zwiększeniem prędkości do 1 Gb/s mogą skorzystać również przedsiębiorcy wybierający nowy Internet Firmowy. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem promocji można znaleźć tutaj.
CyberTarcza stacjonarna do domu i firmy. Więcej możliwości niż antywirus
Tylko od stycznia do czerwca tego roku działająca w sieci Orange Polska CyberTarcza zablokowała ponad 10,5 mln prób phishingu. W całym ubiegłym roku udaremnionych dzięki CyberTarczy prób wyłudzenia danych było 11,5 mln. Jak widać, zagrożeń w sieci nie ubywa. Nowa usługa CyberTarcza stacjonarna pozwala kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo domowych i firmowych komputerów oraz ich użytkowników. Oprócz podstawowej ochrony przed wyłudzaniem danych przy użyciu  phishingu, złośliwym oprogramowaniem czy botnetami, która działa na poziomie sieci i obejmuje wszystkich użytkowników internetu Orange, nowa usługa pozwala użytkownikom dostosowywać ochronę do własnych, indywidualnych potrzeb.  Można dzięki niej zarządzać dostępem do różnych kategorii stron internetowych. To oznacza, że rodzic może chronić dzieci przed dostępem do nieodpowiednich dla nich treści, a pracodawca decydować, do jakich serwisów i w jakich godzinach mogą mieć dostęp pracownicy na służbowych komputerach. Za pomocą  specjalnie przygotowanego portalu można na bieżąco sprawdzać poziom bezpieczeństwa domowej lub firmowej sieci. CyberTarcza stacjonarna pozwala objąć ochroną wszystkie urządzenia korzystające z internetu od Orange (w tym również po WiFi). Oprócz tego CyberTarcza stacjonarna do użytku domowego pozwala na ustawienie profili bezpieczeństwa dla 5 urządzeń.  Dla każdego z nich można wprowadzić indywidualne ustawienia, dopasowując stopień ochrony do aktualnych potrzeb każdego z domowników. Firmy również mogą ustawić profile bezpieczeństwa na 5 swoich urządzeniach podłączonych do internetu Orange. Usługa jest bardzo prosta w obsłudze – nie wymaga żadnych cyklicznych aktualizacji, licencji, instalowania czy skomplikowanych konfiguracji. Działa natychmiast, od razu po aktywacji.
Klienci indywidualni mogą przez pierwszy miesiąc wypróbować stacjonarną CyberTarczę za darmo, później kosztuje ona 9,99 zł z VAT miesięcznie. Można ją włączyć przy podpisaniu nowej umowy oraz przy przedłużaniu aktualnej umowy na internet domowy od Orange lub pakiet Love z internetem, a później w dowolnym momencie z niej zrezygnować.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Klienci biznesowi mogą wybrać CyberTarczę wraz z usługą dostępu do internetu lub przy przedłużeniu umowy na dostęp do internetu. Pierwszy miesiąc korzystania z usługi otrzymają za darmo, a od drugiego miesiąca opłata to jedyne 8,12 zł + VAT miesięcznie. Klienci biznesowi mogą również skorzystać z dodatkowej usługi ochrony np. Cyberwatch, StopPhishing.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie.

źródło: Orange