NEXERA partnerem Konferencji PIKE 2020

NEXERA partnerem Konferencji PIKE 2020. Nexera, pierwszy w Polsce wyłącznie hurtowy operator telekomunikacyjny o dużej skali, rozwijający światłowodową sieć dostępową o wysokiej przepustowości, została partnerem Konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE) 2020. Tegoroczne wydarzenie, organizowane pod hasłem „Nowy Świat – Nowe Wyzwania”, odbędzie się w dniach 30 września – 2 października w formule online. Konferencja PIKE 2020, to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży telekomunikacyjnej, telewizyjnej i kablowej. Podczas tegorocznej konferencji głos zabierze prezes firmy Nexera – Jacek Wiśniewski, który zaprezentuje ciekawe dane z autorskich badań Nexery: na temat pracy zdalnej i edukacji online, które przeprowadzone były w czasie izolacji społecznej oraz z najnowszego raportu #RegionyNEXERY2020, zrealizowanego w czerwcu br. Jacek Wiśniewski opowie o tym, jak rozwinął się rynek telekomunikacyjny w czasie epidemii i jak zmieniły się nawyki polskich internautów. Prezes Nexery weźmie również udział w panelu „Śniadanie Liderów Telekomunikacji”, którego tematem przewodnim będzie konkurencja i wspólna budowa infrastruktury szerokopasmowej dla technologii 5G. Warsztaty na temat onboardingu operatora detalicznego na sieci operatora hurtowego poprowadzą Marcin Kaczyński oraz Krzysztof Kądziołka z Nexery, z kolei jednym z gości panelu „Biznes pod rządami nowego Prawa Komunikacji Elektronicznej” będzie Wojciech Dziomdziora – Główny Prawnik, Kierownik ds. Zgodności w firmie Nexera. Ten rok jest unikalny pod wieloma względami, dlatego celem tegorocznej Konferencji PIKE jest debata nad najważniejszymi zagadnieniami, a także wyzwaniami, przed którymi postawiony został sektor mediów i telekomunikacji w związku z pandemią COVID-19. Warsztaty, prezentacje i wystąpienia panelistów dotyczyć będą m.in. nowych trendów rynkowych, zmian, jakie epidemia wprowadziła w społeczeństwie czy nieścisłości w umowach z nadawcami. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jakie wyzwania czekają nas w najbliższej przyszłości i jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Podczas Konferencji zostaną także ogłoszone wyniki Konkursu Programów Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy” oraz Konkursu Kanałów Tematycznych i Nagrody „Tytanowego Oka”. Program Konferencji PIKE 2020 „Nowy Świat – Nowe Wyzwania” dostępny jest na stronie: https://konferencjepike.pl/.

Nexera to pierwszy w Polsce wyłącznie hurtowy operator telekomunikacyjny o dużej skali, rozwijający światłowodową sieć dostępową (NGA) o wysokiej przepustowości (min.100 Mb/s). Udziałowcami Nexery są firmy od lat działające na globalnym rynku telekomunikacyjnym: Infracapital oraz Nokia. Na bazie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), Nexera buduje sieć światłowodową w 14 obszarach centralnej i północno-wschodniej Polski. Program ma na celu likwidację tych miejsc w kraju, które nie mają dostępu do bardzo szybkiego internetu oraz przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu obywateli Unii Europejskiej. Dzięki działaniom Nexery do końca 2022 roku w zasięgu najnowocześniejszej sieci światłowodowej znajdzie się ponad 670 tys. gospodarstw domowych oraz prawie 3 tys. szkół i jednostek oświatowych. Wszystkie szkoły oraz ponad 311 tys. gospodarstw z tej grupy zostanie objętych zasięgiem sieci Nexery dzięki dofinansowaniu w ramach POPC w wysokości ponad 597 mln złotych. Pozostałe środki pochodzą od udziałowców Nexery, a całkowita wartość inwestycji wynosi około 1,5 mld złotych. Nexera w 2019 roku zainicjowała autorski raport #RegionyNEXERY2019, będący wynikiem badania przeprowadzonego wspólnie z agencją GfK. Raport jest jednym z najbardziej przekrojowych źródeł wiedzy o polskich internautach na obszarach, w których brakuje dostępu do szerokopasmowego internetu lub w których dostęp ten jest ograniczony. W 2020 r. zrealizowana drugą edycję badania.
(Raport #RegionyNEXERY2020 do pobrania).
Firma zdobyła tytuł „Innowatora Roku” w konkursie Złotych Anten, organizowanym w ramach 18. Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury. Otrzymała też nagrodę za Najlepsze Wdrożenie Usługi Chmurowej w konkursie Best in Cloud 2019, którego organizatorem jest redakcja Computerworld Polska

źródło: Nexera