Samsung przedstawia Galaxy A42 5G – najbardziej przystępny cenowo smartfon 5G

Samsung przedstawia Galaxy A42 5G – najbardziej przystępny cenowo smartfon 5G. Urządzenie wyposażono w wielofunkcyjny poczwórny aparat, wytrzymałą baterię z możliwością szybkiego ładowania i wyświetlacz Infinity-U. Firma Samsung Electronics zaprezentowała Galaxy A42 5G, najbardziej przystępny cenowo smartfon 5G w swoim portfolio. Urządzenie oferuje funkcje i innowacje, których oczekują użytkownicy serii Galaxy A, w tym w poczwórny aparat, wyświetlacz Infinity-U oraz wytrzymałą baterię.
Rozrywka 5G
Dzięki technologii 5G [1], Galaxy A42 5G jest gotowy, by zapewnić hiper-szybki streaming i pobieranie danych. Niezależnie od tego, czy gramy w gry mobilne, czy prowadzimy transmisję treści na żywo w rozdzielczości 4K, superszybka łączność zapewnia mniej opóźnień i doskonałą wydajność. Mierzący 6,6” wyświetlacz Infinity-U HD Super AMOLED zapewnia niemal kinową jakość obrazu. Z kolei szybko ładująca się bateria o mocy 5000 mAh umożliwia jeszcze dłuższe oglądanie, granie i przeglądanie treści.

Z tyłu smartfonu umieszczono warstwowy wzór, stanowiący nowoczesne wykończenie wysokiej jakości. Ergonomiczny design i zaokrąglone brzegi sprawiają natomiast, że smartfon wygodnie leży w dłoni. Urządzenie jest dostępne w trzech wpadających w oko kolorach: czarnym, białym i szarym.
Uchwyć i udostępnij w jednej chwili
Galaxy A42 5G wyposażono w wielofunkcyjny aparat, który sprawia, że robienie zdjęć i nagrywanie filmów jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Aparaty: główny 48 MP i ultraszerokokątny 8 MP umożliwiają rejestrację zapierających dech ujęć krajobrazu, z kolei aparaty makro 5 MP i głębi 5 MP pozwalają uchwycić najdrobniejsze nawet detale obiektów fotografowanych z bliska, dają także możliwość rozmycia tła.

Z przodu smartfonu umieszczono natomiast aparat 20 MP, który oferuje zupełnie nową jakość selfie, a także zapewnia krystalicznie czysty obraz podczas wideorozmów. Dzięki 128 GB pamięci wewnętrznej, 4 GB RAM i obsłudze kart microSD o pojemności do 1 TB [2] będziesz mógł rejestrować zdjęcia i filmy, nie martwiąc się o to, że w telefonie mogłoby zabraknąć miejsca na ich przechowywanie.
Dostępność
Galaxy A42 5G będzie dostępny w Polsce w połowie listopada.

Specyfikacja:

A42-5G
Wyświetlacz1) Infinity-U HD+ sAMOLED6,6”
Aparaty Tylny 48 MP, autofokus (F1,8) + 8 MP, stałoogniskowy (F2,2) +5 MP, stałoogniskowy (F2,4) + 5 MP, stałoogniskowy (F2,4)
Przedni 20 MP, stałoogniskowy (F2,2)
Procesor SM 7225 (Global)Dwurdzeniowy 2,2 GHz + sześciordzeniowy 1,8 GHz
Pamięć2) RAM 4 GB
Masowa 128 GB
microSD Do 1 TB[3]
Bateria Pojemność 5000 mAh (typowa)3)
Ładowanie Szybkie ładowanie 15 W
Wymiary 164,3 x 75,9 x 8,6 mm / 193 g
Inne Ekranowy skaner linii papilarnych, Szybkie ładowanie typu C, Samsung Pay4)

[1] Sieć 5G nie jest jeszcze powszechnie dostępna w Polsce.
[2] Karta microSD sprzedawana osobno
[3] Karta microSD sprzedawana osobno

źródło: Samsung